środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Pracowity weekend Straży Pożarnej

2019-11-27 08:48:52 (ost. akt: 2019-11-27 08:51:56)

Autor zdjęcia: mł. kpt. Damian Mackiewicz

W miniony weekend Państwowa Straż Pożarna w Działdowie odnotowała zwiększoną ilość zdarzeń, zarówno w kategorii pożarów jak i miejscowych zagrożeń związanych z incydentami drogowymi, ale też i nagłymi stanami zdrowotnymi ludzi.

23 listopada, około godz. 12:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Działdowie odebrał zgłoszenie o pożarze w pomieszczeniu kotłowni. Do zdarzenia doszło w miejscowości Działdowo przy ul. Szafirowej. Na miejscu okazało się, że powstał pożaru opału składowanego w sąsiedztwie wyczystki kominowej. Nie odnotowano osób poszkodowanych. Niespełna po upływie 3 godzin od pożaru, strażacy zostali wezwani do zdarzenia drogowego na DW 542. Po przybyciu do miejsca wezwania potwierdzono zderzenie dwóch pojazdów osobowych, którymi podróżowały 3 osoby. Z uwagi na odniesione obrażenia jedna z poszkodowanych została przetransportowana do szpitala.

Kolejne wezwanie, które odebrał dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Działdowie, dotyczyło pożaru pojazdu dostawczego w miejscowości Pożary. Do miejsca zdarzenia skierowano, 2 zastępy z JRG Działdowo i 1 zastęp z OSP Uzdowo. Po rozpoznaniu sytuacji już na miejscu wezwania, potwierdzono, rozwinięty pożar pojazdu dostawczego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu samochodu. Nikt z podróżujących autem nie odniósł obrażeń.

Całą plejadę zdarzeń, które dotyczyły opisanych powyżej sytuacji, ale również działań związanych z siłowym otwieraniem mieszkania przy ul. Łąkowej, gdzie chorująca osoba potrzebowała pomocy, pomiarem stężenia substancji chemicznych w pomieszczeniach mieszkalnych przy ul. Wolności, zakończyło dość nietypowe wezwanie na stację paliw przy ul. Rydygiera. Z wezwania wynikało, że na terenie stacji paliw znajduje się mężczyzna, który oblał się benzyną z dystrybutora i zagroził samopodpaleniem. W związku z dużym zagrożeniem, skierowano do miejsca: 2 patrole policji, ZRM i 2 zastępy JRG. Po przybyciu do miejsca wezwania strażacy zastali policjantów, którzy obezwładnili owego mężczyznę i przekazali pod opiekę dla ZRM. Po weryfikacji stanu zdrowotnego, pacjent trafił do szpitala.

mł. kpt. Damian Mackiewicz – oficer prasowy KP PSP w Działdowie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages