Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

To będzie dla Działdowa szczególny rok!

2019-12-04 08:54:07 (ost. akt: 2019-12-04 09:18:06)

Autor zdjęcia: Jan Borodziuk

W 2020 roku miasto Działdowo będzie obchodziło najważniejszy w swojej historii Jubileusz – 100-lecia przyłączenia do Polski. Na podstawie zapisów traktatu wersalskiego okręg działdowski, jako wyjątek w regionie warmińsko-mazurskim, został w roku 1920 dołączony do odrodzonej po latach rozbiorów Rzeczypospolitej Polskiej, a w okresie międzywojennym stał się ważnym ośrodkiem krzewienia polskości.

Nadchodzący rok będzie więc w Działdowie upływał pod znakiem obchodów i uroczystości rocznicowych. Urząd Miasta, razem z działdowskim Starostwem Powiatowym, przygotowują rozbudowany program wydarzeń i działań, które mają podkreślić doniosłość historycznej rocznicy oraz sprawić, by mieszkańcy miasta odczuli jej wyjątkowość.

Jubileusz jest okazją do wypromowania Działdowa, jako miejsca atrakcyjnego i nieprzeciętnego pod względem historycznym, kulturowym i społecznym oraz wykorzystania jego potencjału turystycznego. W czacie głównych obchodów stulecia Działdowo gościć będzie przedstawicieli kilkudziesięciu miast z całej Polski należących do Sieci Cittaslow.

W sobotę 13 czerwca odbędzie się w Działdowie XI Festiwal Cittaslow. To wydarzenie odbywające się co rok w innej miejscowości Polskiej Sieci Cittaslow. Festiwal umożliwia ok. 30 miastom należącym do Sieci zaprezentowanie się poprzez stoiska promocyjne oraz rzemieślnicze, udział w konkursach, rozstrzyganych podczas Festiwalu, czy też prezentacje artystyczne.

Jest to okazja do goszczenia w mieście/organizatorze setek osób, które mają możliwość poznania od środka kolejnego z członków Sieci. Festiwal to tradycyjnie: jarmark miasteczek, połączony z festynem rodzinnym, koncerty, prezentacje oraz wycieczki po najciekawszych punktach miasta/organizatora.

Dzień wcześniej (12 czerwca) również w Działdowie członkowie Cittaslow spotkają się i będą obradować na Krajowym Zebraniu Członków Sieci.

Podczas Festiwalu Działdowo pragnie pokazać się zaprzyjaźnionym miastom Cittaslow, jako miejsce bogatej i wyjątkowej w skali Polski historii, kultury i tożsamości.

UM Działdowo
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. O qurva! #2831281 | 37.47.*.* 7 gru 2019 07:16

  To się będzie działo w tym zaścianku l. Zjadą się darmozjady i będą pić i jadać obiadki za publiczną kasę a uścisków i misiaczków nie będzie końca.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do Jana #2830019 | 185.170.*.* 4 gru 2019 23:02

  Tylko debil myślał, że ceny spadną jak dostanie podwyżkę pensji z urzędu, 13 i 14 emeryturę oraz niższy podatek dochodowy. Pora kupić młotek i się je...ąc w łeb. Za 4 lata kolejne wybory

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Jan #2829614 | 80.55.*.* 4 gru 2019 11:56

  Szczególny rok??? Chyba z tymi wszystkimi podwyżkami za wszystko łacznie ze śmieciami. Ale nasza Dziadowska Elyta będzie się bawić i wstęgi przecinać kuźwa ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages