Niedziela, 25 października 2020. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

Wigilia Harcerska

2019-12-23 15:25:07 (ost. akt: 2019-12-23 14:27:35)

Autor zdjęcia: UM Działdowo

Już tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia odbyła się Wigilia Harcerska Hufca ZHP Działdowo. Spotkanie połączone było z koncertem kolęd w wykonaniu Umisiowej Gromady Zuchowej.

— Musimy pamiętać, że Święta Bożego Narodzenia są świętami szczególnymi w naszej Polskiej tradycji chrześcijańskiej. To nie jest święto choinki, to nie jest święto prezentu, jest to święto narodzin Jezusa Chrystusa i to światło Betlejemskie o tym nam mówi. Chciałbym, abyście, to światło Betlejemskie zanieśli dzisiaj do domu, do urzędów, do zakładów pracy, do swoich małych wspólnot i podzielili się nim ze swoją rodziną. Życzę Wam, aby to światło dodało nam wszystkim odwagi i mocy, byśmy na nowo sięgnęli do korzeni naszej harcerskiej służy, które wywodzą się z uniwersalnych, kulturowych i etnicznych wartości chrześcijaństwa. One uczą nas kochać Boga, ojczyznę i drugiego człowieka jako bliźniego — powiedział Komendant Hufca Działdowo phm. Marcin Król

W spotkaniu uczestniczyli także komendant chorągwi – hm. Maciej Micielski oraz skarbnik chorągwi – pwd. Michał Kruszyński, którzy wręczyli działdowskim harcerzom odznaczenia.

Odznaczenie za zasługi dla ZHP Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej w stopniu srebrnym otrzymała druhna phm. Emilia Król. Druhna Emila Król również otrzymała brązowy Krzyż za Zasługi dla Harcerstwa Polskiego. To odznaczenie także otrzymał phm. Mateusz Szulc.

Harcerze i zaproszeni goście połamali się opłatkiem i zjedli świąteczny poczęstunek.

W spotkaniu udział wzięli również burmistrz Grzegorz Mrowiński, ks. Jacek Wieczorek oraz przyjaciele działdowskiego Hufca.

Nasi harcerze przekazali również Betlejemskie Światło Pokoju. Spotkanie odbyło się 19 grudnia w Sali bankietowej „W dolinie” w Działdowie.


UM Działdowo

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages