środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Działdowianie nagrodzeni podczas 85 Gali Mistrzów Sportu Przeglądu Sportowego

2020-01-07 13:50:08 (ost. akt: 2020-01-07 13:52:09)

Autor zdjęcia: UM Działdowo

„28 marzeń-niepełnosprawni w drodze na szczyt”, otrzymali statuetkę Czempiona w kategorii „Sport bez barier – Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Intelektualnie” podczas 85 Gali Mistrzów Sportu Przeglądu Sportowego.


— Jeszcze nie do końca dowierzamy, ale to się dzieje naprawdę. Odebranie tej nagrody to spełnienie marzeń i niesamowite wyróżnienie. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają nam realizować projekt 28 marzeń, rozumiejąc głębię słów „każdy ma swój Everest”. Bo czasami jest to ten Everest, o którym marzy nasza ambasadorka Kinga Baranowska, czasami Śnieżka w Karkonoszach, a czasami pokonanie krawężnika w środku betonowego miasta — mówił podczas odbierania statuetki Grzegorz Mikuła, koordynator projektu. – Miejcie wciąż oczy otwarte na każdego, kto walczy o swój Everest i nigdy nie traćcie wiary w marzenia. Obiecujemy, że Czempiona będziemy zabierać ze sobą w 2020 roku na kolejne wyprawy po Koronę Gór Polski. Od dzisiaj drużyna nie liczy już szesnastu, ale siedemnastu śmiałków.

Podczas 85 Gali Mistrzów Sportu Przeglądu Sportowego obecni byli również Roman Jankowski – pomysłodawca projektu, Dorota Mróz – opiekunka i nauczycielka oraz dwoje uczniów Kacper Gawarzycki i Dorota Kleist, którym przy odbiorze nagrody towarzyszyła ambasadorka projektu, himalaistka Kinga Baranowska.

— „28 marzeń-niepełnosprawni w drodze na szczyt” – pod takim hasłem w latach 2019 – 2020 realizowany jest w działdowskim Kole Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną projekt, którego adresatem są wychowankowie i uczniowie placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie. Zamysłem tej inicjatywy jest pokazanie społeczeństwu, że osoby niepełnosprawne są integralną jego częścią; że istnieją i chcą istnieć na równi ze wszystkimi — mówi Roman Jankowski, pomysłodawca projektu. — Projekt ten ma za zadanie rozbudzanie u osób niepełnosprawnych potrzeby aktywności fizycznej oraz ukazanie, że takie osoby potrafią i chcą być aktywne. To jest pierwsza taka wyprawa w Polsce. W ramach projektu 16 śmiałków, czyli 9 wychowanków i 7 opiekunów, którzy na co dzień funkcjonują w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym oraz w Niepublicznej Szkole Przysposabiającej do Pracy prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) Koło w Działdowie, wyruszyło po Koronę Gór Polski.

UM Działdowo

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages