Sobota, 6 czerwca 2020. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

Betlejem jest w Nas” przedstawienie bożonarodzeniowe w Szkole Podstawowej nr 3 w Działdowie

2020-01-14 10:39:49 (ost. akt: 2020-01-14 10:40:32)

Autor zdjęcia: sp 3

9 stycznia w Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe pt.: „Betlejem jest w Nas”, w którym uczestniczyli podopieczni działdowskiego OREW-u oraz rodzice występujących uczniów.

Była to współczesna opowieść o problemach ludzi, którzy w gorączce przedświątecznych przygotowań gubią sens Świąt Bożego Narodzenia. Radość przynosi im konsumpcja dóbr materialnych, podniesienie statusu społecznego poprzez zakup produktów. Egoizm ujawnia w bohaterach podstawowe wady człowieka, określane jako grzechy główne. Na szczęście, dzięki anielskiej interwencji, odkrywają oni na nowo sens tajemnicy narodzin Syna Bożego i odnajdują drogę do Boga.

W przedstawieniu wystąpili uczniowie klas piątych oraz chór Cudawianki pod kierunkiem Danuty Czeczot. Chórzyści zaprezentowali kolędy i świąteczne utwory, które skłoniły publiczność do wspólnego kolędowania. Podsumowaniem przedstawienia była zamiana pudeł z nazwami grzechów na wartości, które powinny nam towarzyszyć na co dzień. Na szczycie piramidy zbudowanej z cnót, Józef z Maryją stawiają rekwizyt z napisem wiara.

Występujący uczniowie, oprócz gromkich braw od publiczności, otrzymali również mnóstwo słodkości. Piękna gra aktorska uczniów, wspaniałe dekoracje i stroje oraz cudownie wykonane kolędy chóru sprawiły, że był to wyjątkowo spędzony czas.

Dominika Szczepańska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages