środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Justyna Lytvyn, Grzegorz Kaszubski i Wojciech Kass laureatami Katarzynek 2020

2020-01-20 10:01:54 (ost. akt: 2020-01-20 10:07:19)

Autor zdjęcia: um działdowo

Podczas tegorocznej XXIV edycji Katarzynek 2020 nagrodzono trzy osoby: Justynę Lytvyn, Grzegorza Kaszubskiego i Wojciecha Kassa. Galę uświetnił koncert Sławka Uniatowskiego.

Tradycyjnie gala rozpoczęła się hejnałem Działdowa w wykonaniu Andrzeja Borowskiego. Przypomnijmy, ze pomysłodawcą Katarzynek jest Ładysław Cichosz.


— Od 24 lat, najważniejsze święto miasta obchodzimy honorując osoby, które w szczególny sposób swoją codzienną pracą przyczyniają się do jego rozwoju kulturalnego, artystycznego, społecznego czy gospodarczego — mówił podczas uroczystej gali burmistrz Grzegorz Mrowiński.

Pierwszą laureatką statuetki Katarzynki za promocję i wspieranie czytelnictwa oraz kształtowanie życia kulturalnego miasta została dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie Justyna Lytvyn.

Drugim laureatem Katarzynki za wspieranie inicjatyw kulturalnych oraz promocję naszego miasta został dyrektor Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu Wojciech Kass.

Ostatnim tegorocznym laureatem statuetki Katarzynki w uznaniu za rozwój i promocję sportu, tworzenie infrastruktury sportowej oraz za długoletnią działalności samorządową został dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Działdowie Grzegorz Kaszubski.

Podczas gali zostao także zaprezentowany oficjalny logotyp obchodów 100-lecia przyłączenia Działdowa do Polski oraz hasło”Działdowo 100 lat w Polsce”. Autorem loga jest działdowianin Łukasz Kowalski, któremu burmistrz Grzegorz Mrowiński podziękował.

— Gratuluje i dziękuje w imieniu wszystkich mieszkańców. Jest to bardzo udany logotyp — powiedział burmistrz Grzegorz Mrowiński. — Pan Łukasz z urodzenia jest działdowianinem. Stąd też tyle serca włożył w opracowanie tego logotypu.

— Przygotowanie projektu loga było dla mnie dużą przyjemnością. Dziękuję serdecznie — dodał Łukasz Kowalski.

Wydarzenie odbyło się w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Działdowie 18 stycznia.

UM Działdowo

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (27) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Logo ? #2866754 | 178.36.*.* 11 lut 2020 22:49

  Jest logo, a gdzie produkt, idea, myśl?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Dzidziuś #2865237 | 5.173.*.* 9 lut 2020 18:49

  A na grób moich rodziców przychodzą ich byli uczniowie, czasami ze swoimi dziećmi. Pokój ludziom dobrej woli.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ciekawe jest to... #2860700 | 31.60.*.* 2 lut 2020 12:13

  ...jaki zakres obowiązków mają w umowie Ci dyrektorzy. Co takiego robią co wykracza poza ramy i obowiązków służbowych za które pobierają pensję z kieszeni podatników? Czy burmistrz sam tworzy im zakresy obowiązków po to żeby uznać ja za wyjątkowe i kwalifikujące się do miejskich wyróżnień? W pewnym sensie panu burmistrzowi też się należy Katarzynka za tworzenie wyjątkowych zakresów obowiązków do umów o pracę. Może kiedyś go poproszę żeby coś takiego dla mnie zrobił jak już wyczerpie z listy swoich zauszników. A uszy ma słusznej miary.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Kukurykuuuuu #2856821 | 37.47.*.* 26 sty 2020 09:09

   Katarzynki rozdane. Dyrektorzy dostali. Tego pana Kasza to chyba dla urozmaicenia tam wciśnięto, bo jakie ma zasługi dla miasta prócz tego, że czyta. Wydaje się być sympatyczny. Ale w zeszłym roku też nie było kogoś szczególnego. Chyba już powoli kończą się burmistrzowi pomysły. Albo ma jakiś nowy plan.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)

   1. A niech mają #2855076 | 37.47.*.* 24 sty 2020 06:28

    To są tylko kawałki drewna. Kogo jeszcze obchodzi ten temat? Niech się ludziska tym pucują jeśli daje im to frajdę. Ale nie przesadzajmy z tym wyróżnieniem.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (27)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages