Czwartek, 20 lutego 2020. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Odprawa roczna oraz przekazanie radiowozów dla działdowskich policjantów

2020-01-23 15:23:26 (ost. akt: 2020-01-23 15:24:55)

Autor zdjęcia: um działdowo

W salach zamkowych Muzeum Pogranicza w Działdowie odbyła się odprawa służbowa podsumowująca pracę policji powiatu działdowskiego w 2019 roku. W odprawie uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek oraz Doradca Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Jarosław Borowik.

Po odprawie nastąpiło uroczyste przekazanie 6 nowych oznakowanych policyjnych radiowozów, które trafiły do policjantów powiatu działdowskiego dzięki wsparciu finansowemu wszystkich lokalnych samorządów.


21 stycznia w Muzeum Pogranicza w Działdowie (w gotyckiej części działdowskiego zamku) Naczelnik Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Działdowie podinsp. Krzysztof Iwan złożył meldunek o rozpoczęciu odprawy rocznej Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie nadinsp. Tomaszowi Klimkowi. Następnie głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Działdowie insp. Witold Barcikowski, który przywitał uczestników odprawy, po czym przedstawił wyniki pracy funkcjonariuszy powiatu działdowskiego za rok 2019. Przedstawianemu przez Komendanta sprawozdaniu przysłuchiwali się samorządowcy, kierownicy instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa, przedstawiciele współpracujących z policją innych służb mundurowych oraz zaproszeni goście i policjanci.

W pierwszej części spotkania omówione zostały wyniki i efektywność pracy policjantów powiatu działdowskiego za rok 2019 w rozbiciu na poszczególne piony działania – prewencję, pion kryminalny i logistykę. Podkreślono również wkład i wsparcie ze strony lokalnych samorządów, dzięki którym wiele rzeczy udało się zrealizować i ułatwiły one służbę policjantów w wielu aspektach wpływając jednocześnie na poprawę bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców powiatu działdowskiego.

Podczas odprawy omówione zostały również nowe inwestycje, które zostały zrealizowane na terenie powiatu ze środków Policji tj. odtworzony Posterunki Policji w Iłowie-Osadzie. Nowo otwarty w październiku 2019 roku na terenie Iłowa-Osady Posterunek Policji ma służyć przede wszystkim mieszkańcom gminy i ułatwić im kontakt z funkcjonariuszami policji.

Gospodarz spotkania wspomniał również o planach na bieżący rok – rozpoczęty już remont i modernizacja Posterunku Policji w Rybnie wraz ze zmianą systemu ogrzewania budynku z węglowego na gazowe i pozyskiwane z baterii fotowoltanicznych.

W trakcie spotkania nie zabrakło słów uznania dla policjantów, którzy odnieśli sukcesy na arenie wojewódzkiej i ogólnokrajowej, m.in. zajęcie I-go miejsca w turnieju na Najlepszego Kierownika Dzielnicowych w województwie warmińsko-mazurskim przez asp. szt. Tomasza Gawryńskiego z KPP w Działdowie.

Komendant wskazał na bardzo dobre wyniki pionu kryminalnego, które w roku 2019 pozwoliły osiągnąć Komendzie Powiatowej Policji w Działdowie czołówkę województwa. Podsumowania odprawy dokonał nadinspektor Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie. W swoim wystąpieniu podkreślił najwyższe z dotychczasowych pozytywne oceny społeczne pracy Polskiej Policji. Przekazał podziękowania za pracę działdowskich policjantów i pracowników policji. Generał podziękował obecnym Samorządowcom za wsparcie miejscowej Policji oraz pogratulował wspaniałej współpracy na linii samorząd-policja.


Podczas odprawy przekazano również 6 radiowozów oznakowanych, które zostały zakupione dzięki dofinansowaniu lokalnych samorządów i z programu modernizacji Policji w stosunku 50 na 50. Jeden z pojazdów typu suv kia sportage trafił do policjantów z Posterunku w Rybnie, kolejne 5 pojazdów hyundai będzie służyło policjantom z Posterunku Policji w Iłowie-Osadzie, dzielnicowym z KPP w Działdowie, policjantom prewencji z KP w Lidzbarku, policjantom ruchu drogowego w KPP w Działdowie i policjantom Ogniwa patrolowo-interwencyjnego KPP w Działdowie.
Pojazdy te to ogromne wsparcie w pełnieniu codziennej służby przez policjantów na rzecz bezpieczeństwa społeczeństwa. Zwiększenie liczby pojazdów to szansa na szybszy dojazd na interwencje i pomoc potrzebującym.

KPP Działdowo
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Klamot #2855154 | 176.103.*.* 24 sty 2020 08:43

  Żadne kia i hyundai tylko VOLVO.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Bumcyk #2854998 | 31.0.*.* 23 sty 2020 21:31

  Motocyklista klamot z dyzurki był

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Łobiad #2854860 | 31.0.*.* 23 sty 2020 18:02

  Łobiad był schabowe pyry surówa

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Antoś #2854857 | 81.168.*.* 23 sty 2020 17:56

  Komendant Klimek kazał Iwanowi się odchudzić

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages