Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Bal Sportowca. Znamy nagrodzonych!

2020-02-11 08:07:52 (ost. akt: 2020-02-11 08:12:16)

Autor zdjęcia: Um Dzialdowo

Martyna Konarzewska zwyciężyła w 45. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Działdowa. Talentem roku została Natalia Brzezińska. Nagrodę specjalną otrzymała grupa sportowców z Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Działdowie za realizowanie projektu – „28 marzeń-niepełnosprawni w drodze na szczyt”.

Ogłoszenie wyników 45. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Sportowy Talent Roku 2019 odbyło się podczas 31. balu sportowca. W tym roku bawiliśmy się w sobotę (8 lutego) w Sali Bankietowej „Na Wzgórzu” w Wysokiej.

Burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński przywitał wszystkich uczestników balu, którzy przyszli wspólnie się bawić i świętować dzień sportu. Galę rozdania statuetek poprowadził dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Działdowie Grzegorz Kaszubski, organizator balu i plebiscytu.

Wręczanie nagród rozpoczęło się od przyznania nagrody specjalnej dla Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Działdowie za realizowanie projektu – „28 marzeń-niepełnosprawni w drodze na szczyt”.

— Oni chcą zdobyć Koronę Gór Polskich — mówił Grzegorz Kaszubski. — W roku 2019 zdobyli 16 szczytów, na rok 2020 pozostało im 12 szczytów. Do tej pory w Polsce Koronę Gór Polskich zdobyło 1600 osób. Ekipa liczy 16 uczestników. Siedmiu opiekunów i dziewięciu wychowanków.

Nagrodę odebrali prezes koła w Działdowie Anna Bonisławska, pomysłodawca projektu Roman Jankowski i dwoje uczestników Kinga Momot i Wojciech Cecot.

— Ta nagroda jest za przełamywanie barier. Nigdy nie myślałem, ze w Działdowie znajdzie się taka ekipa, która zdobędzie tych 28 szczytów. Trzymamy za was kciuki. Wielki brawa — dodał burmistrz Grzegorz Mrowiński.

Głosująca kapituła 45. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Działdowa składa się z czterdziestu głosujących fachowców: działaczy, trenerów, prezesów i opiekunów.

W tegorocznej edycji plebiscytu Sportowy Talent Roku 2019 nominowanych było 18 młodych sportowców. Piąte miejsce zajął tenisista Dekorglassu Działdowo Kryspin Stolarczyk, czwarty był lekkoatleta Jakub Dąbkowski, trzeci także był lekkoatleta Wojciech Wasielewski, a drugi był piłkarz Maciej Wasilewski. Zwyciężyła tenisistka Dekorglassu Natalia Brzezińska. Nagrodę specjalną dla Natalii ufundowała Działdowska Agencja Rozwoju S.A, którą wręczyła Anna Kraśniewska.

Nagrody wręczał burmistrz Grzegorz Mrowiński, wiceburmistrz Andrzej Wiśniewski i Przewodniczący Rady Powiatu Działdowskiego Romuald Remiszewski.

— Największymi sukcesami mogą pochwalić się tenisiści stołowi Dekorglassu. Wicemistrzowie Polski, trzecie miejsce w Lidze Europy, wspaniałe wyniki w grupami młodzieżowymi, to jest dzisiaj pierwszy sport profesjonalny naszego miasta. Ale oprócz tego mamy również piłkę nożną, mamy baseball, lekkoatletykę, powstało również stowarzyszenie miłośników siatkówki Panorama. Rozrasta nam się gama sportów w naszym mieście — mówił Grzegorz Kaszubski.

Podczas balu została ogłoszona najlepsza piątka działdowskich sportowców. Piąte miejsce ogłosił Leszek Gołębiewski. Piątym sportowcem została lekkoatletka Magdalena Pietruszka. Czwarte miejsce ogłosił Zdzisław Ziółkowski. Czwarte Miejsce zajął tenisista stołowy Wang Yang, nagrodę odebrał prezes klubu Dekorglassu Działdowo Ferdynand Chojnowski. Trzecie miejsce ogłosił Leszek Sosnówka. Miejsce trzecie zajął lekkoatleta Michał Karbowski. Drugie miejsce w plebiscycie ogłosił Sławomir Karczewski. Na tym miejscu uplasował się tenisista Jiri Vrablik. Nagrodę odebrał mecenas działdowskiego sportu – właściciel Dekorglassu Gabriel Chojak. Zwycięzcę w plebiscycie ogłosił Romuald Remiszewski. W tym roku zwyciężyła lekkoatletka Martyna Konarzewska. Martyna w piątce najlepszych sportowców naszego miasta znalazła się już po raz ósmy. Dwukrotnie była druga, trzykrotnie była trzecia i dwukrotnie była czwarta. Martyna również otrzymała Nagrodę Specjalną od starosty działdowskiego Pawła Cieślińskiego i wicestarosty Mariana Brandta.

Statuetki i nagrody wręczał burmistrz Grzegorz Mrowiński i ogłaszający wyniki.

Oprawę muzyczną balu zapewnił zespół Sweet Combo, a atrakcje, z pokazami m.in. charlestona i zabawami, Agencja Taneczna Perfect Show z Łodzi.


— Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ obchodzimy 100. rocznicę przyłączenia Działdowa do Polski. Już niebawem, bo jesienią wyjdzie książka, nawiązująca do początków sportu w Działdowie. Autorem książki będzie Zdzisław Ziółkowski — dodał burmistrz Grzegorz Mrowiński. — Pracujemy nad budową basenu. W tym roku będzie wykonana dokumentacja.

UM Działdowo

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. piisigma #2867969 | 31.0.*.* 13 lut 2020 17:45

  chodzą tak wszędzie jeden z drugim jak asterix i oberix wacek i placek bracia koala para i nic nie robią tylko tak pozują i się goszczą i tyle ... a niby miało być lepiej ! inaczej ! a jak jest??? sami sobie odpowiedzcie ....

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jacek #2867504 | 5.184.*.* 13 lut 2020 04:31

  Na zdjęciu widać w 70ciu % japy działaczy z pensjami z publicznego utrzymania. Piją, balują i się fotografują. A robić za nich muszą inni. Za to do pozowania przed obiektywem aparatu zawsze chętnie się ustawiają. A ten mały od lewej niedługo będzie wyskakiwał ludziom z lodówki. Takie nasze elity jakie sobie wybieramy. A sportowcom życzę lepszych osiągnięć niż uczestnictwo w tym teatrzyku pod sportową przykrywką.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kuń #2867129 | 178.36.*.* 12 lut 2020 14:01

  Na każdym zdjęciu, pod każdym artykułem, wszędzie te same brzydkie facjaty grupy trzymającej władzę (?). Artykuł miał być o sportowcach i balu. A tutaj urzędniki wystawiają swoje pampuśne spojrzenia. No, bo, ten, tego, wicie Maryjan, to też sportsmen ? był?

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Xyz #2866323 | 188.146.*.* 11 lut 2020 12:11

   A ci podstarzali Panowie to co też wybitni sportowcy

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages