Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Warsztaty Gwary Mazurskiej w MDK

2020-02-17 14:07:58 (ost. akt: 2020-02-17 14:09:18)

Autor zdjęcia: UM Działdowo

W czwartek 13 lutego w Miejskim Domu Kultury w Działdowie odbyły się Warsztaty Mowy Mazurskiej, poprowadzone przez Piotra Szatkowskiego, badacza i rewitalizatora mowy i kultury mazurskiej.

— Warsztaty te są początkiem projektu, organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Działdowskiej oraz Miejskiego Domu Kultury — mówi Marzanna Bielecka-Maćkowiak, instruktor do spraw teatru i koordynator projektu. — Projekt „Działdowskie Mazurzenie” ma na celu popularyzowanie wiedzy o spuściźnie językowej naszego regionu. Drugim etapem będzie konkurs czytelniczy w gwarze mazurskiej, skierowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Konkurs ten odbędzie się 19 marca w MDK.

W warsztatach wzięli udział przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych w Działdowie oraz szkół w Księżym Dworze, Klęczkowie i Ruszkowie.

— Piotr Szatkowski, zaangażowany w nasz konkurs, urodził się w Działdowie, ukończył skandynawistykę na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, obecnie doktorant Instytutu Slawistyki Polskiej Akademii Nauk, redaktor czasopisma „Cech – Mazurski Cejtunek”, autor przekładu „Małego Księcia” na staropruski i mazurski, współautor słownika mowy mazurskiej „Mazurska Gadka” oraz książki „Mazurski febel albo mazurska fibla czyli elementarz mowy mazurskiej” — dodaje pani Marzanna

UM Działdowo

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Cuś pięknego. #2871218 | 37.47.*.* 18 lut 2020 21:08

  Ciekawe co jeszcze ciekawego wymyślą żeby zaciekawić młodych w tym mieście. Z mazurzenia pod nosem na chleb w tym kraju nie zarobią. To raczej zajęcie dla emerytów i rencistów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. jan #2870726 | 80.55.*.* 18 lut 2020 10:57

  ekscytujace: same dzieci ze szkół na siłe + pracownicy MDK i emeryty które sie nudzą bo tak szybko na nia poszły ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages