Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Wędrówka po krajach niemieckojęzycznych

2020-03-02 08:58:29 (ost. akt: 2020-03-02 08:59:33)

26 lutego odbył się w Zespole Szkół nr 2 VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla uczniów szkół podstawowych.


Konkurs zyskał sympatię wśród uczniów i od sześciu lat stają oni w szranki, aby wykazać się wiedzą dotyczącą kultury, geografii, historii i zwyczajów Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Lichtensteinu. Jest to kultura niezwykle bogata, a wiedza uczniów z każdym rokiem jest większa. Rywalizacja była zacięta. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale również chęcią podjęcia ryzyka. Wybierali oni pytania z puli za 1, 2 lub 3 punkty. Prócz wiedzy przydała się również odrobina szczęścia. Zwycięzcami zostali: 1 miejsce: Łukasz Boruszewski ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Działdowie (opiekun: Marzena Żmijewska), na drugim miejscu znalazły się aż trzy uczennice, które uzyskały taką samą liczbę punktów: Julia Jarzynka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Działdowie (opiekun: Aneta Wojsyk-Cepowicz), Oliwia Nowocińska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Działdowie (opiekun: Barbara Hartfelder) oraz Karolina Zawadzka ze Szkoły Podstawowej w Gródkach (opiekun: Anita Przybysz).

Nagrody wręczył dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Wiesław Smereczyński wraz z organizatorką konkursu Marzeną Żmijewską.

ZS nr 2


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. www #2879069 | 83.6.*.* 3 mar 2020 10:25

  Na terenie Działdowa trwa intensywna germanizacja. Ciekawe, kto ją tak mocno promuje ? 1500 lat temu Słowianie zajmowali cały teren byłego NRD. Od tamtej pory ludy germański uporczywi e prą na wschód. I jak widać z historii wszelkimi metodami.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages