Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Śladami niezłomnych. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2020-03-04 07:58:18 (ost. akt: 2020-03-04 07:59:54)

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Muzeum Pogranicza w Działdowie wraz ze Stowarzyszeniem Odnowy Chrześcijańskiej „Pamięć i Tożsamość”, zorganizowało 2 marca, dwa wykłady autorstwa Jacka Karczewskiego, pt. „Śladami Niezłomnych”.

Pierwszy odbył się w auli CKU przy ul. Polnej, drugi w godzinach wieczornych w dawnym refektarzu w gotyckiej części działdowskiego zamku. Jacek Karczewski jest historykiem, absolwentem Uniwersytetu w Białymstoku, znakomitym popularyzatorem historii, autorem kilkudziesięciu artykułów. Publikował między innymi na łamach: „Naszego Dziennika”, „Kwartalnika Wyklęci”, „Biuletynu AK” czy „Kombatanta”. Odznaczony medalem „Za zasługi ŚZŻAK” oraz medalem „Pro Patria”.

Prelekcja oscylowała wokół – wydanej niedawno – książki Jacka Karczewskiego: „Śladami Niezłomnych”. Znajduje się w niej ponad 30 chwytających za serce opowieści o żołnierzach podziemia antykomunistycznego. Autor zauważa w niej, że historia podziemia antykomunistycznego, działającego po II wojnie światowej jest wciąż mało znana lub celowo przemilczana, a co za tym idzie: ukryta. Mimo, że system komunistyczny skończył się 30 lat temu.

Po wykładzie odbyła się interesująca dyskusja, podczas której goście i prelegent, próbowali wyjaśnić przyczyny takiego stanu rzeczy.

Muzeum Pogranicza


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages