Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Polecamy do adopcji - Rio pies po przejściach

2020-04-09 08:30:00 (ost. akt: 2020-04-09 08:31:19)

Rio to około roczny pies w typie jagdteriera. Niestety, już na początku swojego życia miał on dużego pecha. Najprawdopodobniej został potrącony przez samochód...

Psiak nie mógł chodzić, ciągnął za sobą całą tylną część ciała. Uszkodzenie nerwów spowodowało, że pies nie mógł trzymać ogona w górze i załatwiał się pod siebie. Rio został na 6 tygodni unieruchomiony w klatce kennelowej. Dziś jest już o wiele lepiej. Rio biega jak szalony, można powiedzieć, że stara się nadrobić wszystkie dni, które spędził zamknięty w klatce. Psiak jest już w stanie poruszać wszystkimi łapkami, zachowuje się jak zdrowy pies. Jedynym problemem pozostają jeszcze źle funkcjonujące zwieracze i związana z tym umiejętność kontroli potrzeb fizjologicznych. Rio jest jednak pod stałą opieką lekarzy neurologów i rehabilitantów. Badania wykonane przy użyciu tomografu komputerowego i rezonansu magnetycznego wykazały, że ma krwiaka, który uciska na rdzeń kręgowy (stąd problem z kontrolą potrzeb fizjologicznych).

Rio przeszedł już jeden cykl zabiegów przy użyciu pola magnetycznego, bieżni wodnej i laserów. Za trzy tygodnie czeka go kolejna część rehabilitacji. Weterynarze twierdzą, że Rio powinien dojść do pełni zdrowia, że to tylko kwestia czasu.
Rio jest maleńkim psiakiem. Waży około 8kg. Nie przejawia agresji wobec ludzi ani innych psów. Świetnie dogaduje się z psiakami, z którymi aktualnie mieszka.
Obecnie Rio przebywa w domu tymczasowym niedaleko Olsztyna u cudownych ludzi- Aleksandry i Mirosława. Może jednak tam zostać jeszcze najwyżej 3 tygodnie. Jeśli w tym czasie nie uda nam się znaleźć mu domu, wróci do schroniska. Tam "zginie", wtopi się w 260 innych, zdrowych, czekających na dom psów. Jego szanse na nowy dom będą praktycznie równe 0, a postępy, które udało się już wypracować najprawdopodobniej się cofną. Szukamy dla Rio domu na JUŻ, domu, który będzie chciał pracować z tym psem i pomóc mu wyjść w 100% na prostą. Telefon kontaktowy: 784043984.

Schronisko "Podaj łapę"

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages