Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Ważne informacje o szpitalu w Działdowie

2020-03-31 10:19:02 (ost. akt: 2020-03-31 10:22:43)

Autor zdjęcia: spzoz-działdowo

Szanowni mieszkańcy, w związku z ogłoszonym stanem epidemii, cały teren szpitala SPZOZ w Działdowie (budynek i otoczenie) znajduje się pod szczególnym nadzorem epidemiologicznym. Wstęp tylko dla pacjentów, pracowników, dostawców i innych osób w uzasadnionych i pilnych  potrzebach. W trakcie pobytu na terenie szpitala proszę stosować się do informacji pisemnych umieszczanych w widocznych miejscach oraz poleceń wydawanych przez personel. Za zaistniałe niedogodności przepraszam. Dyrektor SPZOZ w Działdowie lek. med. Ireneusz Weryk

Wszyscy mieszkańcy powiatu działdowskiego powinni zachować spokój i czuć się bezpiecznie, pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej związanej z możliwością pojawienia się osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę zakaźną COVID-19, przenoszoną drogą kropelkową i kontaktową.

SPZOZ w Działdowie ściśle współpracuje ze Starostwem Powiatowym oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Kieruje się procedurami określającymi zasady postępowania przeciwepidemicznego. Dysponuje także środkami ochrony osobistej oraz środkami do higieny i dezynfekcji. Jednostka zaopatrzona jest również w materiały przydatne w okresie stanu epidemii, takie jak: leki, żywność, materiały medyczne czy środki łączności itp. Wydzielone zostały strefy wzmożonego nadzoru epidemiologicznego, miejsca do izolacji chorych i personelu, a także opracowano zasady i procedury postępowania.

SPZOZ w Działdowie zatrudnia bardzo doświadczony oraz kompetentny personel, który z wielkim zaangażowaniem, odpowiedzialnością i wzajemną współpracą jest w pełni gotowy stawić czoła wszelkim wyzwaniom, jakie niesie ze sobą stan epidemii.

Placówka zapewni pomoc każdej osobie z zagrożeniem zdrowia lub życia, która będzie tego wymagała. Nawet w tak trudnym dla nas wszystkich czasie, nie zostawimy pacjentów będących w potrzebie i nie odmówimy wykonania niezbędnych świadczeń medycznych.

W celu osiągnięcia powyższych celów, zmuszony zostałem do podjęcia rygorystycznych decyzji, zapewniających bezpieczeństwo pacjentów, personelu medycznego, a co za tym idzie bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców naszego Powiatu. Wprowadziliśmy w jednostce szereg zmian w dostępie do obiektu, w procesie udzielania świadczeń, a także w organizacji pracy personelu. Często wiąże się to z ograniczeniami oraz utrudnieniami zarówno dla świadczeniobiorców, jak i pracowników. Jednakże są one konieczne. Niezbędne jest zatem ich stosowanie, celem ograniczenia do minimum zagrożeń, bądź wystąpienia niekorzystnych konsekwencji epidemii.

SPZOZ w Działdowie zmuszony został do ograniczenia planowych przyjęć do szpitala, zmniejszenia ilości wykonywania planowych zabiegów operacyjnych, badań obrazowych i laboratoryjnych oraz innych procedur medycznych. Udzielanie świadczeń zawężono do stanów pilnych oraz sytuacji, w których niewykonanie lub przełożenie terminu świadczenia medycznego skutkowałoby znacznym uszczerbkiem na zdrowiu lub stanowiłoby zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta. Jakiekolwiek ograniczenia nie mają zastosowania w stosunku do kobiet w ciąży i pacjentów onkologicznych.

Wprowadzono zakaz odwiedzin we wszystkich komórkach organizacyjnych, zminimalizowano swobodne przemieszczanie się po obiekcie szpitala, zobligowano każdą osobę wchodzącą do placówki do poddania się specjalnym procedurom sprawdzającym ich sytuację epidemiologiczną. Umożliwiono w jak najszerszym zakresie udzielanie porad specjalistycznych, wystawianie recept i zwolnień lekarskich przez systemy teleinformatyczne. Celem zachowania środków ostrożności i bezpieczeństwa ograniczono kontakty osobiste pacjentów z personelem medycznym do niezbędnego minimum. Jednocześnie zwiększono ilość pobieranego materiałów do badań wirusologicznych od pacjentów i personelu.

Wszystkie szczegółowe informacje dla pacjentów i mieszkańców zamieszczone zostały i są na bieżąco aktualizowane, na stronie internetowej SPZOZ w Działdowie (www.spzoz-dzialdowo.pl).

Apeluję o ścisłe przestrzeganie obowiązujących obecnie zasad i procedur, wykonywanie poleceń przekazywanych przez pracowników, cierpliwość i zrozumienie, a także wizyty w szpitalu tylko w uzasadnionych i koniecznych sytuacjach zdrowotnych. Zalecam również kontakt za pomocą systemów teleinformatycznych. Za wszelkie niedogodności, ograniczenia i utrudnienia przepraszam, jednakże mam nadzieję, iż ta nadzwyczajna sytuacja potrwa jak najkrócej.

SPZOZ w Działdowie otrzymuje pomoc od wielu ludzi i instytucji, za która serdecznie dziękuję. Prosimy również o dalszą pomoc, współpracę oraz wsparcie, które są niezbędne w celu przetrwania stanu epidemii, dla dobra pacjentów i mieszkańców działdowszczyzny.

Z wyrazami szacunku:
Dyrektor SPZOZ w Działdowie
lek. med. Ireneusz Weryk

spzoz-dzialdowo.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Cudowna przemiana! #2922412 | 5.173.*.* 18 maj 2020 14:08

  Ale cudowna przemiana szpitala! mieszkańcy tak narzekali na ten szpital, ze niektórzy nazywali go umieralnią! Moja mama zmarła na raka dlatego, że zaufała lekarzom z tego szpitala! Mój tata miał zrobione RTG, TK i USG i w opisach ze szpitala w Działdowie nic nie wykryto poza jakimiś zmianami w płucach - podejrzewano zapalenie płuc i leczono w szpitalu antybiotykami a gdy długie leczenie w szpitalu i zmiana antybiotyków nic nie pomagała zmieniono diagnozę na GRUŹLICĘ i chcieli wysłać tatę do szpitala zakaźnego w Olsztynie na co się nie zgodziłem a gdy zabrałem tatę do siebie już następnego dnia miałem już dwie prawidłowe diagnozy odnośnie płuc ( zwapnienia części dolnych płatów płuc, które tata miał od wielu lat po zapaleniu ropnym płuc (lekarze znali historię choroby) oraz Wielki tętniak aorty brzusznej ( 9*12cm) zagrażający pęknięciem i życiu czego w opisach RTG, TK i USG się nie dopatrzono ! Przez pochopną i błędną diagnozę w Dz-wie tata musiał przechodzić ok 6 tygodni badań i kwarantanny w innym szpitalu. W normalnym państwie ten szpital i niektórzy lekarze płaciliby ogromne odszkodowania! Jeżeli nie jesteście lokalnymi urzędasami, którzy mają pracę po znajomości i jeżeli ważne jest dla was zdrowie i życie wasze i waszych najbliższych to ratujcie się w innych szpitalach. To jest Moje Miasto RODZINNE i chcę by żyło się tam lepiej i bezpieczniej ! Szalom!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Rak? #2897193 | 178.36.*.* 31 mar 2020 17:00

  Łże jak pies.Placówka ma w sumie pacjenta ze zmianami brązowymi w płuc i serce stwierdzonymi badaniem usg i tk w tejże placówce!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages