środa, 23 września 2020. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Świętowanie to dzisiaj wyzwanie!

2020-05-18 14:50:15 (ost. akt: 2020-05-18 14:52:40)

18 maja to wyjątkowa data w historii Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie. W tym roku Święto Szkoły zbiegło się z setną rocznicą urodzin Patrona – Jana Pawła II. Z tej okazji miał być Festyn Szkolny i wiele atrakcji, między innymi: występy artystyczne, pokazy talentów, konkurencje sportowe, degustacje potraw, konkursy, gry i zabawy. Niestety na planach się skończyło. Obecna sytuacja sprawia, że obchodzenie najważniejszego dla wspólnoty szkolnej dnia będzie wyglądało zupełnie inaczej. Jednak klimat Święta można stworzyć w inny sposób. Ważne jest nastawienie i relacje, które łączą daną społeczność, nawet te na odległość

Jak zatem sprawić, aby mimo przeszkód nadchodząca uroczystość się udała? Sam fakt obchodzenia Święta Szkoły w czasie pandemii czyni je nadzwyczajnym. Podjęto wyzwanie, by tak jak nauka, ten dzień uczcić zdalnie. Do naszej inicjatywy z dużym zaangażowaniem przyłączyli się uczniowie, absolwenci, rodzice i nauczyciele, chętnie przysyłając zdjęcia, rysunki, laurki, życzenia, piosenki, nagrania. To poczucie wspólnoty, tęsknoty oraz nadziei na szybki powrót do rzeczywistości szkolnej wyraził dyrektor Wiesław Smereczyński, który z tej wyjątkowej okazji – Święta Szkoły – zwrócił się w do całej społeczności Zespołu Szkół nr 2. Na Facebooku szkoły udostępniono wystąpienie dyrektora, wszystkie nadesłane prace plastyczne, prezentacje wokalne i instrumentalne oraz wspomnienia i pozdrowienia absolwentów obu szkół.

Wszystkim złożono życzenia w formie fragmentu piosenki: „Życzymy sobie i wam, by nas było stać na święty spokój, szczęścia ile się da, miłości w bród i mądrych ludzi wokół…”.

Ewa Elbruda


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages