środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Droga uroczyście oddana do użytku

2020-05-29 21:32:00 (ost. akt: 2020-05-30 12:16:21)

Autor zdjęcia: Katarzyna Wiśniewska

Wczoraj (29 maja) została uroczyście oddana do użytku inwestycja drogowa. Wstęgę przeciął marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 542 (w tym powstanie ciągu pieszo-rowerowego, budowa zatok autobusowych, oznakowania itp), to inwestycja warta 12,5 mln zł. Na jej powstanie złożyli się: samorząd województwa, powiat, gmina i miasto Działdowo. Na początku głos zabrał marszałek:

- Dziękuję kolegom samorządowcom za współinwestowanie i wspólne gospodarskie myślenie. Jest to odcinek wjazdowy, bardzo reprezentacyjny i w pełnym wymiarze zrealizowany, z całą infrastrukturą bezpieczeństwa i użytkowości. Jest to kolejny dobry przykład współpracy - mówił Gustaw Brzezin. Następnie głos zabrał starosta powiatu działdowskiego Paweł Cieśliński.

- Chciałbym dodać, że w roku ubiegłym województwo warmińsko-mazurskie zainwestowało na terenie powiatu działdowskiego na infrastrukturę drogową ponad 20 mln zł, także jest to jedna z wielu inwestycji, które są realizowane na terenie powiatu działdowskiego. Przychylność urzędu marszałkowskiego, zarządu dróg wojewódzkich jest widoczna na każdym kroku. Nasza mała ojczyzna, nasz powiat zmienia się, drogi stają się coraz lepsze - dodał Paweł Cieśliński. Nie zabrakło również obecności i wypowiedzi burmistrza miasta.

- Wiedzieliśmy, że nie można tylko chcieć, ale trzeba też dać. Stąd też porozumienie samorządów powiatu, gminy, miasta żeby partycypować w tej inwestycji Wierzę, że takie porozumienia dają możliwość wykonywania większych inwestycji - mówił Grzegorz Mrowiński. Na koniec głos zabrał wójt gminy.

- Mam nadzieję, że to dobry początek do kontynuacji drogi w stronę Burkatu, a dalej Uzdowa. Bardzo się cieszę, bo nie tylko mieszkańcy Działdowa tą drogą jeżdżą. Wszystkie drogi z gminy prowadzą oczywiście do Działdowa, gdzie znajdują się wszystkie urzędy. Jest to dzielnica przemysłowa, bardzo wiele osób pracuje tu, tym bardziej ta droga powinna być zrobiona - powiedział Mirosław Zieliński. Po przemówieniach marszałek Gustaw Brzezin uroczyście przeciął wstęgę.

Katarzyna Wiśniewska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. vivat wjipy #2934144 | 178.36.*.* 16 cze 2020 12:18

  Żałosne jasełka wsiowych celebrytów . Jaki to ma sens? Brakuje im pożytecznych zajęć? A gdzie te tłumy machające z entuzjazmem chorągiewkami z szyldem czerstwych batoników? Paweł! Paweł! Grzesiek! Grzesiek! no i kwiatów nikt nie wręczał. Chętnie przeczytalibyśmy co było na obiad po wyczerpującej celebrze. Ile to kosztowało , kto zapłacił?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. działdowiak #2930426 | 185.170.*.* 7 cze 2020 12:14

  DO ELWINA Dużo zieleni to bardzo ładnie i ekologicznie ale o zieleń trzeba dbać. Dwa razy koszenie w ciągu sezonu to niewystarczające a także bardzo drogie, nie przyniesie to oszczędności dla miasta a tylko nieład i okropny wygląd

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. 8 hhj #2927861 | 31.0.*.* 31 maj 2020 11:16

  Uszy mają odstające, gumki od masek naciągnięte

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ELWINA #2927649 | 51.77.*.* 30 maj 2020 20:13

  Tu mieszkam i żyję a Działdowo i powiat muszą pozostać skansenem. Wąskie drogi to broń skierowana do inwestorów żeby czasami nie planowali jakichś dużych inwestycji. Tu ma być cicho, dużo zieleni otaczająca drogi to zdrowsze płuca i mniej hałasu dla uszu. Jedyne miasto które z oporem wprowadza wielką cywilizację przemysłową.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. fazi #2927542 | 178.235.*.* 30 maj 2020 15:04

   Wielkie otwarcie spier...nej inwestycji, brak chodnika i ścieżki rowerowej do końca miasta tam też są zakłady i ludzie dochodzą do pracy zmuszeni są iść rowem lub utrudniają ruch samochodowy. głoszono że kiedyś KOMUNA robiła wielki otwarcia a dziś co nie dość że wielka feta to jeszcze łazili po drodze jak święte krowy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages