Sobota, 24 października 2020. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Święto Szkoły Podstawowej nr 3

2020-06-01 11:09:36 (ost. akt: 2020-06-01 11:12:08)

Autor zdjęcia: sp3

W roku szkolnym 2019/2020 reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bronisława Malinowskiego: Maja Buraczyńska (IIc) , Julia Kulikowska ( IVa), Filip Tessar (Va), Nikodem Samsel (VIa) i Jakub Dąbkowski (VIIb) - uczestniczyła w XXXVIII Międzynarodowych Biegach im. B. Malinowskiego. W tym roku szkolnym Jakub Dąbkowski w pięknym stylu zajął I miejsce pokonując 183 rywali. Nadrzędnym celem imprezy jest uczczenie pamięci Mistrza Olimpijskiego, naszego Patrona.

Wycinki z historii: „W słoneczną niedzielę 27 września 1981 roku straszna informacja obiegła Grudziądz niczym błyskawica, a nie było wówczas ani telefonów komórkowych, ani internetu. BRONEK NIE ŻYJE. Bronisław Malinowski zginął w wypadku samochodowym na grudziądzkim moście.” ( I. Piwowarska Grudziądz).

Corocznie uczniowie naszej szkoły odwiedzają miejskie muzeum, które szczyci się wystawą dokumentującą życie i karierę Bronka, a w szczególności: złotym medalem olimpijskim przekazanym przez Jego ojca. , na koniec pozostawiają wpis w księdze pamiątkowej. Zwiedzamy starówkę grudziądzką i zapalamy światełko przy grobie z charakterystycznym zniczem olimpijskim i pozostawionym tam przesłaniem: „Trzeba nam zawsze w górę iść, choć nie raz nęka życie, a jeśli w końcu przyjdzie paść, to zawsze paść na szczycie.”

Podczas wyjazdów prezentowany jest uczniom klub Patrona GKS Olimpia w Grudziądzu. Wyjazdy do rodzinnego klubu Bronisława Malinowskiego fascynują organizacją, dostarczają sposobności do podziwiania sprawności sportowców. Dzięki wyjazdom na imprezy sportowe organizowane w miejscach, gdzie wychowywał się Bronisław Malinowski szkoła ma okazję utrzymywać kontakty z Jego bliskimi, uczniowie mogą poznać rodziców i rodzeństwo mistrza, a także spotykają się z uczniami innych szkół „Bronkowskich” z całej Polski.

W roku szkolnym 2019/2020 zaprosiliśmy na wspólny wyjazd do Grudziądza byłego dyrektora naszej szkoły pana E. Radomskiego. Był on pomysłodawcą i organizatorem Kampanii Bohater, której efektem było nadanie szkole imienia słynnego Olimpijczyka i wręczenie sztandaru. W ten sposób dołączyliśmy do grona szkół, których patronem jest „Bronek”. Inicjatywa ta okazała się bardzo cenna. Pan Edward podzielił się wspomnieniami i wrażeniami ze zlotów szkół brankowskich z lat 80, co dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych emocji i stanowi wyraz dbałości o tradycje szkoły.

Autor: B. BreskaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages