Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Pożegnanie dyrektora Wiesława Smereczyńskiego

2020-06-30 11:07:37 (ost. akt: 2020-06-30 11:10:00)

Autor zdjęcia: Um Działdowo

Społeczność Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie pożegnała swojego wieloletniego dyrektora Wiesława Smereczyńskiego, który wraz z końcem roku szkolnego zdecydował się przejść na emeryturę.


Rok szkolny 2019/2020 zapisze się w pamięci całej społeczności szkolnej jako rok szczególny. Nie tylko ze względu na to, że nauka od 12 marca przeszła na inny poziom – zdalnego nauczania, ale również dlatego, że z Zespołem Szkół nr 2, z końcem roku szkolnego odchodzi na emeryturę  dyrektor szkoły.  Wiesław Smereczyński był związany z placówką od początku jej istnienia, tj. od 27 lat. To tutaj w roku 1993 rozpoczynał swoją pracę jako dyrektor szkoły, która na początku przedstawiała plac budowy. Tworzył tę szkołę od podstaw przez wiele lat, walcząc o oddanie do użytku kolejnego skrzydła szkoły, następnej klasy, sali gimnastycznej czy boiska. Zabiegał o pozyskanie dodatkowych funduszy, motywował nauczycieli do podejmowania kolejnych wyzwań, realizacji projektów. Z jego inicjatywy podjęta została po dwóch latach istnienia szkoły współpraca ze szkołą partnerską w Geesthacht a potem po reformie szkolnictwa ze szkołą Modellschule Obersberg. Z tą ostatnią współpraca trwa do chwili obecnej. Dzięki determinacji dyrektora Wiesława Smereczyńskiego powstało II Liceum Ogólnokształcące a potem Zespół Szkół nr 2. Propagował system wartości moralnych patrona szkoły – Jana Pawła II. Był inicjatorem wielu innowacji i głównym koordynatorem wszelkich działań placówki. Wszystkie działania dyrektora zmierzały zawsze w jednym określonym celu, by uczynić z Zespołu Szkół nr 2 przedmiot do dumy.

Zasłużone pożegnanie dla odchodzącego dyrektora przygotowali nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, rodzice oraz uczniowie. Dyrektor wysłuchał podziękowań i słów wdzięczności na trzech apelach, kończących kolejne etapy edukacyjne: na apelu absolwentów klas III liceum, na apelu pożegnalnym klas ósmych oraz klas trzecich szkoły podstawowej. Wiesław Smereczyński zwrócił się do społeczności szkolnej w pożegnalnej mowie. Wszyscy zebrani w sali gimnastycznej w skupieniu wysłuchali wzruszających słów, które w oryginalny sposób ukazały drogę od momentu powstania placówki do chwili obecnej i podsumowały ten ważny, szczególny etap działalności szkoły. Dyrektor podziękował pedagogom, pracownikom, uczniom i rodzicom za życzliwość, zaangażowanie i wspólnie przeżyty czas. Wyraził przekonanie i wiarę w możliwości oraz przyszłe sukcesy uczniów oraz nauczycieli. Zapewnił o dalszej przyjaźni i zachowaniu w pamięci wszystkich chwil.

Marzena Żmijewska i Ewa Elbruda


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kuba #2943595 | 37.47.*.* 4 lip 2020 10:00

  Ten pan pewnie lepiej by się czuł na etacie gdzieś na plebani jako wikary. Dobrze, że odszedł z edukacji. I niech mu Bozia ścieżki prostuje. Amen. Alleluja i do przodu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Rodzic z polnej #2941853 | 80.55.*.* 1 lip 2020 10:55

  Najwyższy czas ... i tak za późno ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Rodzic z polnej #2941851 | 80.55.*.* 1 lip 2020 10:54

   Najwyższy czas ... i tak za późno ...

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Ok #2941679 | 188.146.*.* 1 lip 2020 05:21

   W końcu!! Pierwsza i ostatnia dobra decyzja! Gratulacje

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages