Załoga z Malinowa o 5 sekund od podium. Zawody w powożeniu zaprzęgami

2020-07-08 09:40:22(ost. akt: 2020-07-08 09:44:34)

Autor zdjęcia: UM Działdowo

W niedzielę 5 lipca po raz 16. w Malinowie odbyły się zawody w powożeniu zaprzęgami konnymi.
Do rywalizacji stanęło 15, załóg parokonnych i jedna załoga singlowa, z województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Każda załoga miała za zadanie przejechać trasę dwukrotnie.

Pierwsze miejsce zajęła załoga ze Stajni Wielgie. Załoga ze Stajni w Malinowie: Jerzy Grzela, jako powożący, Dariusz Chaberski jako luzak oraz konie Homer i Infinity zajęła trzecie miejsce. Była to najwyższa lokata tej załogi w dotychczasowych zawodach, rozgrywanych w Malinowie.

— Zawody należały do bardzo udanych, wystartowało w nich dużo załóg. Tylko 5 sekund zabrakło nam do podium — mówi organizator imprezy i zawodnik Jerzy Grzela.

W imprezie udział wzięła także ekipa ze Skurpia: Daniel Chaberski (powożący) i Marcin Chaberski (luzak) oraz konie Portos i Leoś. Załoga uplasowała się na 10 miejscu.

Wśród kibiców znaleźli się starosta działdowski Paweł Cieśliński, burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński i wójt Gminy Działdowo Mirosław Zieliński. Zawodników i publiczność powitał w imieniu burmistrza, wójta i swoim starosta działdowski Paweł Cieśliński.

— Cieszymy się, że przybyło tak dużo drużyn i, że zawody cieszą się nadal tak ogromnym zainteresowaniem — powiedział starosta.