Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

,,Wiersze -wędrowanie, smakowanie, kołysanie i sen najsłodszy” - promocja tomiku ,,Pastelowa mozaika” Anny Wandy Ludwiczak

2020-07-14 11:10:49 (ost. akt: 2020-07-14 11:21:23)

Autor zdjęcia: Magdalena Osak

9 lipca w OSP Niechłonin odbyła się promocja tomiku ,,Pastelowa mozaika” Pani Anny Wandy Ludwiczak.

Anna Wanda Ludwiczak urodziła się 21 grudnia 1962 roku w Działdowie. Z wykształceni humanistka, z zamiłowania także humanistka, ale nie tylko. Lubi czytać biografie, dzienniki, dzięki którym poznaje życie jednostki wprzęgniętej w realia społeczne, obyczajowe, polityczne, historyczne. Sięga po książki popularnonaukowe i za ich pośrednictwem albo buja w obłokach lub wśród gwiazd, albo schodzi na ziemię i rozczytuję się w ekologii, naukach przyrodniczych.
Ceni książki Erika Emmanuela Schmitta, Williama Goldinga czy Umberto Eco. Chętnie słucha muzyki instrumentalnej, elektronicznej, a także utworów na fletni Pana, gitarze klasycznej. Słucha polskich zespołów rockowych : Perfect, Lombard, Lady Pank, Budka Suflera, Republika.

W 2017 roku została członkinią Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa. Utwory poetki ukazały się w publikacji Działdowska Kuźnia Słowa dzieciom, w Działdowskim Almanachu Poezji Każdy jest poetą swojego dnia. Ukazały się jej dwa zbiory wierszy Podobni kwiatom i drzewom (2015 r.), Wierszowanki, rymowanki (2018 r), którą zaprezentowała czytelnikom u boku Olgi Bończyk podczas Powiatowych Wieczorów z Poezją w 2018 r.

Organizatorami spotkania było Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy oraz Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa. Książka ukazała się dzięki wsparciu Wójta Gminy Płośnica Krzysztofa Groblewskiego.

Magdalena Osak


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Laura #2948296 | 178.36.*.* 15 lip 2020 00:48

    Kto wydaje? Kto płaci? Zarabia ktoś? Widać kto korzysta.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages