Home Run Mateusza Banacha ozdobą meczu z Piratami Władysławowo

2020-09-23 12:41:38(ost. akt: 2020-09-23 12:49:16)
W niedzielę 20 września Yankeesi Działdowo rozegrali kolejne mecze Bałtyckiej Ligi Baseballu. Ich przeciwnikiem byli Piraci Władysławowo, wicemistrzowie BLB z 2019.
Tym razem Yankeesi zagrali dobre mecze mimo przegranej 6:9 i 6: 10. W pierwszym meczu Yankeesi rozpoczęli mocnym uderzeniem, HOME-RUNEM za 3 pkt popisał się Mateusz Banach, miotacz Yankeesów . Prowadzenie 4:1 zapowiadało dobry wynik z tak rutynowanym przeciwnikiem. Jednak baseballiści z nad Bałtyku rozpoczęli pogoń za zwycięstwem.

Yankeesi po półrocznej przerwie i ciągle grający osłabionym składem zaczęli popełniać błędy w obronie co skrzętnie wykorzystali doświadczeni Piraci . Przegrana gospodarzy 6:9 daje nadzieje na dobre mecze w tej największej lidze w Polsce.Mecze o niebo lepsze niż poprzednie, zwyżkę formy widać gołym okiem. Drugi mecz miał podobny przebieg jeśli chodzi o brak dokładności w grze obronnej baseballistów z Działdowa. Tym razem od prowadzenia 7:2 rozpoczęli Piraci po prostych błędach Yankeesów. Na „górce miotacza” zadebiutował Radek Reluga , który pokazał, że ma duże możliwości i w kolejnych spotkaniach będzie silnym punktem drużyny. Tym razem pogoń gospodarzy po zwycięstwo przerwał czas i mecz wygrali Piraci 10:6. Ciągle czekamy na optymalny skład drużyny, ale wszystkie kluby bardzo wzmocniły się w porównaniu z rokiem ubiegłym. W szeregach drużyn BLB gra wielu zawodników zagranicznych co sprawia, że liga jest bardzo mocna.Już w najbliższą sobotę 26 września 2020 ponownie mecz z Piratami w ramach 1 ligi państwowej baseballu.

Skład Yankees Działdowo: Mateusz Banach, Radosław Reluga, Bartłomiej Gajtkowski, Daniel Wójcik, Marcin Morawski, Kamil Olichwier, Damian Zaczkowski, Ricardo Santos, Daniel Gruszczyński, Michał Cięszczyk, Karol Wityczyn, trener- Zdzisław Ziółkowski