Piątek, 4 grudnia 2020. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Kadra Województwa Warmińsko-Mazurskiego ze srebrem na Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w baseballu.

2020-10-13 10:56:24 (ost. akt: 2020-10-14 09:39:00)

Autor zdjęcia: Zdzisław Ziółkowski

W sobotę 10 października reprezentanci Warmii i Mazur w kategorii U-12 walczyli w Warszawie w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w baseballu.

Na boisku SP 205 Warszawa, która jest „kopalnią baseballistów” i siedzibą Ekstraligowej drużyny WKB „Centaury” odbywały się zawody finałowe strefy „A” obejmującej województwa: mazowieckie -MAZ, ,łódzkie- ŁDZ , warmińsko-mazurskie- WM, podlaskie- PDL, lubelskie- LBL, kujawsko-pomorskie- KPM. W finale zagrały zespoły : Yankees Działdowo /WM/, Centaury Warszawa /MAZ/, Dęby Osielsko /KPM/, zabrakło Stali BIS Kutno /kwarantanna/.

Bardzo dobre mecze rozegrali nasi baseballiści, którzy już w pierwszym meczu trafili na gospodarzy Centaury Warszawa. Zespół ze stolicy to Mistrzowie sprzed roku i mający świetne zaplecze do uprawiania baseballu. Nasza kadra, także bez kilku zawodników , rozpoczęła mecz po wczesno-porannej podróży niezbyt optymistycznie. Początek meczu to prowadzenie 2:0 gospodarzy ale tylko na chwilę , dobra gra w ataku i było już 9:2 dla Yankees Działdowo. Po 3 zmianach, przy stanie 14:5 było jasne że wygrana jest blisko. Jeszcze zryw Centaurów i koniec meczu . Wygrana 14:9 z baseballistami ze stolicy to duży sukces. Po krótkim odpoczynku mecz z mocnymi Dębami Osielsko. Pierwsze 2 zmiany to bardzo dobra gra Dębów w ataku i obronie i prowadzenie 8:0. Bardzo dobrze spisywali się miotacze z Osielska. W 3 zmianie my zagraliśmy wspaniale. Najpierw home run/ wybicie poza boisko Maćka Kowalskiego ponad 65 m/ a potem dalekie wybicie Antoniego Maiera i pełny obieg poderwało zespół, który zdobył 4 punkty. Kolejna zmiana remisowa 0:0 , ale ostatnia to przewaga nad już zmęczonymi Yankeesami i ostatecznie wygrana Dębów 14:4. Dęby pokonały gospodarzy pewnie 18:3 i zasłużenie wywalczyli złoto, my zaś zdobyliśmy srebro i od trzech lat meldujemy się na podium mając komplet medali. Organizatorzy wyróżnili statuetkami MVP drużyny Olka Stanisławskiego i najlepszego odbijającego Maćka Kowalskiego .
Centaury Warszawa / MAZ/– Yankees Działdowo /WM/ 9:14 / 2:9, 1:2, 2:3, 4:0, 0:-/
Yankees Działdowo /WM/ - Dęby Osielsko / KPM/ 4:14 / 0:4, 0:4, 4:0, 0:0, 0:6 /

Klasyfikacja końcowa:
1.Dęby Osielsko /KPM/
2. Yankees Działdowo /WM/
3. Centaury Warszawa /MAZ/
Skład Kadry Województwa Młodzików : Maier Antoni , Markowska Wiktoria, Tomaszewska Oliwia, Kowalski Maciej, Szostek Fabian, Stanisławski Aleksander, Warmiński Karol, Lepak Bartek, Kunowski Witold, Jakowicz Stanisław, Łukowicz Olaf, Ulatowska Maja, Jakóbowska Aleksandra – trener Koordynator Kadry Zdzisław Ziółkowski, trenerzy: Andrzej Krzykowski, Maciej Główczewski.


Trener Koordynator Zdzisław Ziółkowski

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages