Medale na zapaśniczych matach

2020-12-22 13:18:00(ost. akt: 2020-12-22 13:21:36)
Koronawirus pokrzyżował plany zapaśników Delfina Rybno, część zawodów została odwołana, część przełożona na inny termin. Pomimo problemów wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w stylu wolnym i klasycznym w Koronowie i miejscowości Przysucha koło Radomia.
Walka o punkty dla Klubu powiodła się. Zawodnicy w tym roku zdobyli 22 punkty w rywalizacji dzieci i młodzieży. Z zawodów z medalami wrócili: Wiktor Kozłowski złoto – styl klasyczny, srebro – styl wolny, Maja Rozentalska – srebro i Kamil Bojarowski – brązowy medal.

Na najważniejszych zawodach w roku jakimi są Mistrzostwa Polski młodzików, które odbyły się w Kostrzynie nad Odrą, życiowy sukces odniósł zawodnik Wiktor Kozłowski startujący w kategorii wagowej 68 kg. Po bardzo ciężkich walkach w grupie, w której zajął drugie miejsce, spotkał się w walce o brązowy medal. Jego rywalem był zawodnik z Warszawy. Pierwsza runda nie potoczyła się po myśli Wiktora i po 2 minutach walki przegrywał wynikiem 7:0.

Do drugiej rundy przystąpił bardziej zmotywowany i już w połowie odrobił 4 punkty. Końcówka walki była pod dyktando Wiktora i ostatecznie wygrał wynikiem 8:7, zdobywając brązowy medal. Na tych samych zawodach z bardzo dobrej strony pokazał się Kamil Bojarowski, wygrywając 3 walki i ostatecznie zajmując 8 miejsce.

Następnym, bardzo ważnym sprawdzianem był udział w Mistrzostwach Polski LZS. Na matach w Siedlcach Wiktor Kozłowski potwierdził swoją klasę i zajął pierwsze miejsce, drugi był Kamil Bojarowski.

Poza podium znaleźli się Jakub Borkowski, Kacper Jelonek i Karol Jelonek.

Mistrzostwa Polski dziewcząt odbyły się w Nowinach koło Kielc, tam zabrakło szczęścia, najlepiej wypadła Maja Rozentalska zajmując 5 miejsce. Ostatnimi zawodami był Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny w Olsztynie. Zawodnicy z Rybna wrócili z dwoma brązowymi medalami, które zdobyli Maja Rozentalska i Wiktor Kozłowski. Trenerem zapaśników jest Mirosław Gajewski.