Yankeesi Działdowo z sukcesami w 2020 roku!

2021-01-13 09:41:10(ost. akt: 2021-01-13 09:51:44)
Baseballowy klub działdowski zajął najlepsze miejsce w historii klubu w punktacji Systemu Sportu Młodzieżowego za 2020 rok.
Baseballiści zdobyli 46,57 pkt / brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, srebrny Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, co dało 846 miejsce wśród 4222 sklasyfikowanych klubów kraju.

Dzięki m.in. naszym punktom województwo sklasyfikowano na 12 miejscu, powiat działdowski zajął 158 miejsce w Polsce/ punktowały 373 powiaty/ a w województwie nasz powiat zajął V miejsce wśród 23 powiatów.

Najwięcej pkt zdobył Dekorglass /84,84/ i Yankees /46,57/. Punkty pozostałe zdobyły m.in. GSZS Rybno/22/, Elite Fight Club Lidzbark/22/, UKS MOSiR /18/ i inni. W sumie powiat zdobył 210,47 pkt.

W punktacji gmin, Gminę Działdowo z 151,47 pkt sklasyfikowano w Polsce na 176 miejscu na 940 gmin, a w województwie na VIII miejscu wśród 43 gmin.

Wśród sklasyfikowanych 173 klubów sportowych, najwyżej w województwie warmińsko-mazurskim uplasował się Dekorglass /17 miejsce/ i Yankees /32miejsce. Nieco trudniej walczyło się seniorom w 1 lidze i Bałtyckiej Lidze Baseballu, których dzielnie wspierała młodzież.

Udział w rozgrywkach seniorów dał szansę młodzieży na rywalizację na wyższym poziomie. Młodzi baseballiści zostali zauważeni przez trenerów kadr narodowych w kategoriach U-12, U-15 i U-18 i już w grudniu przebywali na zgrupowaniach powołani przez Polski Związek Baseballu i Softballu.

Najmłodsi Yankeesi zdobyli srebrne medale Mistrzostw Województwa SZS w baseballu, także srebro w VIII Ogólnopolskim Turnieju Walentynkowym.

Nowy 2021 Rok zapowiada się jeszcze lepiej niż mijający. Liczymy, że będziemy mogli spokojniej i zdrowiej przygotowywać się do bogatego sezonu.

W planach mamy m.in. w dniach 26-28 marca odłożony XX Turniej o Puchar Prezydenta RP w obsadzie krajowej a 26-28 listopada XXI w obsadzie ponownie międzynarodowej.

Młodzież wystąpi w eliminacjach OOM z szansami na walkę o złoto, młodzicy w Mistrzostwach U-12 a odmłodzony zespół seniorów w 1 lidze i Bałtyckiej Lidze Baseballu. W lutym 2021 planujemy wybór 10 Najlepszych baseballistów i softballistek w dwudziestopięcioletniej historii klubu.