Piknik Kulturalny w Czarnym Piecu

2022-08-20 21:13:00(ost. akt: 2022-08-20 21:16:07)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

Przy słonecznej pogodzie, w urokliwym miejscu 20 sierpnia odbył się II Piknik Kulturalny w Czarnym Piecu.
Przybyłych gości powitali gospodarze uroczystości: Czesław Nowakowski - prezes fundacji Humanus i Sławomir Ambroziak - wójt gminy Jedwabno.

— Są z nami artyści Jolanta Betnerowicz, Waldemar Pawlikowski, który przybył aż ze Śląska, Leszek Mierzejewski. Byli oni uczestnikami wielu międzynarodowych plenerów malarskich w Czarnym Piecu. Po dwóch latach covidu plenery zostały wstrzymane na rzecz pikników kulturalnych, które organizujemy od roku ubiegłego — mówił Czesław Nowakowski.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście.

— Piknik jest dla nas wielkim wydarzeniem kulturalnym. To kultura przez duże "k". Musimy ją wspierać, podnosić na duchu, aby tacy ludzie jak pan Czesław i malarze czuli, że jesteśmy z nimi. Dziękuję, że mogę być dzisiaj w Czarnym Piecu i życzę państwu miłych wrażeń — mówił Jarosław Matłach-starosta szczycieński.

— Z panem Czesławem znamy się od zeszłego roku. W tej chwili można powiedzieć, że jesteśmy bliskimi przyjaciółmi. To człowiek bardzo pozytywny, który ma świetne pomysły. Może nie wszyscy z obecnych gości wiedzą, ale pan Czesław ma na swoim koncie 83 maratony w przeciągu 14 lat — mówił Krzysztof Karwowski-prezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

— Bardzo się cieszę, że dzisiaj, przy okazji pikniku możemy pokazać naszych młodych artystów: Mikołaja Wojciechowskiego i Marysię Piórkowską oraz wokalistów i muzyków. Przyjmijcie ich państwo ciepło i serdecznie — mówił Włodzimierz Budny-prezes Towarzystwa Przyjaciół Jedwabna, które od pierwszej edycji współorganizowało plener.

Podczas Pikniku można było obejrzeć m.in. prace 9-letniej Marysi Piórkowskiej i tegorocznego stypendysty Fundacji Humanus Mikołaja Wojciechowskiego.

Otwarta była również pracownia autorska Jolanty Betnerowicz. Przy wejściu można było zobaczyć wyroby z drewna autorstwa Zygmunta Głażewskiego oraz wyroby z gliny Michała Kozińskiego.

Na scenie zagrali i zaśpiewali: Marcela Maciejczuk, Ola Koperska (skrzypce), Waldemar Pawlikowski (gitara), Dawid Kowalczyk (akordeon).

Podczas Pikniku odbyła się licytacja prac powstałych podczas spotkań artystycznych w latach 2008-2019, pokaz umiejętności straży pożarnej oraz gry i zabawy dla dzieci.





2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5