Trójmiasto zdobywcą Halowego Pucharu Polski w palanta 2023!

2023-03-16 09:17:30(ost. akt: 2023-03-16 09:25:52)

Autor zdjęcia: Klaudia Osmólska

W sobotę 11 marca w Działdowie rozegrany został Halowy Puchar Polski w Palanta.
Był to drugi takiej rangi halowy turniej w 400-letniej historii tej dyscypliny. Zawody odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi przy ul. Sportowej 1. Turniej zgromadził najbardziej utytułowane zawodniczki i zawodników z całej Polski oraz liczne grono kibiców i miłośników tego tradycyjnego sportu.

W rywalizacji wzięło udział pięć drużyn z całego kraju. Do walki o puchar stanęły dwa teamy z trójmiejskiego Klubu (trzykrotni mistrzowie Polski, aktualni wicemistrzowie Polski) oraz reprezentanci Warszawy, Słubic (aktualni Mistrzowie Polski), a także debiutujący w takich rozgrywkach gospodarze z Działdowa.

Zmagania palancistów trwały nieprzerwanie przez prawie 10 godzin, dostarczając ogromnych emocji uczestnikom i obserwatorom.

Po zaciętej rywalizacji miejsce pierwsze zajęła drużyna Trójmiasto A, która w każdym z rozegranych meczów zdeklasowała rywali. Na drugim stopniu podium uplasował się zespół Trójmiasto B, a na trzecim drużyna z Warszawy. Na czwartym miejscu zawody ukończyli zeszłoroczni zdobywcy halowego Pucharu Polski - Kampa Słubice. Gospodarze okazali się być na tyle gościnni, że zajęli piąte miejsce, ale w każdym meczu dawali z siebie wszystko żeby utrzeć nosa rywalom. Mamy nadzieję, że pasja do gry w Palanta została zaszczepiona w drużynie z Działdowa na tyle mocno, że spotkamy się jeszcze z nimi na kolejnych ogólnopolskich turniejach.

Trójmiejski klub może poszczycić się również nagrodami indywidualnymi. Statuetki MVP zawodów trafiły na konto: Kacpra Lewalskiego, który w trakcie rozgrywek nie tylko był uwielbiany przez kibiców, ale przede wszystkim rozegrał bezbłędne zawody oraz Magdy Zakrzewskiej z Warszawy. Natomiast nagrodę za Najlepsze zagranie odebrał Kamila Piórek także z Trójmiasta.

Kolejne ogólnopolskie zawody rozegrane zostaną w czerwcu w Słubicach. Będzie to Puchar Polski w Palanta na trawie. W sezonie wiosenno – letnim palanciści przenoszą swoje rozgrywki na zewnątrz, grając na trawie oraz na plaży. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na to wydarzenie oraz do śledzenia wszystkich kolejnych palantowych zmagań.

Działdowo – dziękujemy za gościnę i na pewno DO ZOBACZENIA!