Popularne artykuły

Zaginiony mężczyzna powiesił się w lesie

2012-03-19 15:08:01 (ost. akt: 2012-03-19 15:47:11)

W miniony piątek w okolicy Księżego Dworu zostało znaleziono ciało mężczyzny, który targnął się na swoje życie, wieszając się na drzewie.

ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor: Karol Wrombel

— Jak ustalili pracujący na miejscu zdarzenia policjanci i prokurator mężczyzną tym okazał się 63-letni mieszkaniec Działdowa, który zaginął 8 stycznia — informuje oficer prasowy KPP Działdowo asp.szt. Piotr Jędrzejewski. 
Wykluczono działanie osób trzecich. Na chwilę obecną motyw samobójstwa nie jest znany.

kw

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Komentarze 68 pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

 1. szyfrant #622303 | 31.60.*.* 01-04-2012 10:13

  najszybciej załatwi sprawe naczelnik kryminalnego:)sam przepisze protokół na maszynie elektrycznej lub komputerze hahahahahahaha. cóż z tego kiedy pan zatrzymał się w rozwoju na etapie zwykłej maszyny do pisania-hahahahahahaha

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. :) #621986 | 91.94.*.* 31-03-2012 21:43

  Panie Komendancie Kowal.Pan chyba zapomina ,że Policja ma służyć społeczeństwu,a nie społeczeństwo Policji.Bez okularów widać niekompetencje:)Trzy W sprawie nieczytelnego protokółu-wstyd za wypowiedż o braku szyfrowania.Może miał w wypowiedzi myślał o szyfrowaniu Enigmy:)Gratulować:) Kończ Waść-wstydu oszczędż:)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. :( #621973 | 91.94.*.* 31-03-2012 21:27

  Czytałem wydanie papierowe gazety.działdowskiej:).a co tam panie kowal wydruki za zgodność z oryginałem protokołów za drogie?ale jaja wstyd dla komendanta,że nie może spowodować przedrukowania nieczytelnych protokołów oględzin z wypadku dla osób pokrzywdzonych?.Wstyd za wypowiedż w tej sprawie:( Krótko-przepisanie protokółów na kompie przez Policjanta sporządzającego dany dokument z pieczęciami za zgodność z oryginałem z pieczęciami Komendy.Ja pierdolę taka prosta sprawa przerasta przełożonych w tej jednostce-dawno mówiłem czas na zmiany:)w działdowskiej policji:) Policjant który być może na miejscu zdarzenia drogowego pisał w miarę nieczytelnie/wojtek popraw się/ale to o niczym nie świadczy.Protokół ma być czytelny dla stron postępowania.Dany Policjant przepisuje na kompie z klauzulą za zgodność z oryginałem.Takie proste : Pan Komendant który pieprzy o ''szyfrowaniu''dokumentów-no cóż bez komentarza:)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ab #618395 | 31.60.*.* 29-03-2012 14:56

  Kilka lat temu poznałam Marcina. Jego tragiczna śmierc mną wstrząsnęła... Kondolencje dla jego rodziny, współczuję :(

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. [i] #617077 | 91.94.*.* 28-03-2012 19:38

  Wirtualna świeczka zapalona dla pamięci byłego Zastępcy Komendanta Rejonowego Policji w Działdowie Jana Gaćkowskiego. Niech Ci Panie Janku ziemia lekka będzie.Byłeś moim wspaniałym przełożonym na początku lat 90-tych. Cześć Twojej pamięci.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 6. ,. #612945 | 31.62.*.* 25-03-2012 21:15

  najważniejsze bylo dobrze nażreć się w rybnie za darmo na stypie

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 7. do Kleo #611204 | 91.94.*.* 23-03-2012 21:30

  ''Pan Piotr nie wydawał, żadnego komentarza do tego zdarzenia, bo czego i tak by nie powiedział to by było źłe.'' Pan Piotr bierze za swoją niby-pracę prasową pieniądze z budżetu państwa.Jego zadaniem jest podawanie rzetelnej i składnej informacji do prasy na temat wydarzeń,którymi zajmuje się Komenda Policji w Działdowie.Jeżeli jego wypowiedzi są krytykowane i żle przyjmowane przez mieszkańców lokalnej społeczności to zawsze są różne wyjścia-jeżeli stawiane zadania rzecznikowi przerastają jego możliwości.W takiej sytuacji są dwa wyjścia-albo PAN PIOTR przenosi się do patrolówki bo nie daje sobie rady albo odchodzi na emeryturę. Szanowna mieszkanko Żabin-każda rodzina bez wyjątku przeżywa ''odejście najbliższej osoby''.W wypowiedziach nikt nie dodaje rodzinie bólu. Nikt nie zastanawia się dlaczego-jakie były przyczyny targnięcia się przez tego młodego człowieka na swoje życie.Stała się tragedia.Ludzie jedynie zastanawiają się-jakie przesłanki towarzyszyły policyjnym notablom z Działdowa którzy zablokowali krótką informację do prasy? Czy prawdą jest że na uroczystości pogrzebowej Komendant z Działdowa nie zabrał nawet głosu,nie pożegnał kilkoma ''ciepłymi słowami''odchodzącego na wieczny odpoczynek swojego podwładnego?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 8. z żabin 23l #611136 | 82.160.*.* 23-03-2012 20:26

  Jestem osoba z żabin i dajcie już spokój czy to jest ważne dlaczego się zastrzelił...miał swoje powody, o których już nikt się nie dowie każdy ma prawo zbłądzić to jest straszna tragedia mlody człowiek mający całe życie przed sobą odbiera je sobie a wy robicie z tego sensacje dajcie mu spoczywac w spokoju. nie chce nawet myslec co przezywa jego rodzina, gdyz to jest straszny ból a wy jeszcze tego bolu im dokladacie najszczersze kondolencje dla jego rodziny jak i rodziny jego narzyczonej ja az bardzo go nie znałam ale rowniez strasznie to przezyłam[*]

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 9. do Kleo #610885 | 91.94.*.* 23-03-2012 16:22

  W pisanych lokalnych gazetach zabrakło nawet kondolencji ze strony Komendantów Policji w Działdowie dla rodziny śp.Marcina.Nie stać było na kilka wydrukowanych słów współczucia? Jest taka ogólnopolska strona w necie,która nazywa się internetowe forum policyjne.Piszą tam o swoich różnych sprawach Policjanci z całej Polski. W dzień po tragicznym zdarzeniu w temacie ''zapalmy świeczkę''na tym ogólnopolskim forum policyjnym ukazały się słowa:cyt-Wirtualna świeczka dla młodego Policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie,który odebrał sobie życie strzelając do siebie w swoim domu z broni służbowej [i][i] Niech Ci młody Kolego ziemia lekką będzie,wyrazy współczucia dla Pani Komisarz Danuty O.z KPP w Działdowie z powodu tragicznej śmierci brata.'' Powyższe słowa napisała osoba nie związana z Policją w Działdowie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 10. do KLEO #610779 | 217.97.*.* 23-03-2012 14:50

  "...Ci co znali Marcina wiedzą, co mogło nim pokierować, a całej reszty to powinno to interesować!..." TO TWOJE SŁOWA I MYŚLĘ,ŻE NA NICH POLEGŁAŚ- BO NIE MIAŁAŚ PRAWA NAPISAĆ ,ŻE CI CO GO ZNALI WIEDZĄ CO MOGŁO NIM POKIEROWAĆ -SAMA SIEJESZ ZADYMĘ NA FORUM TAKIMI TEKSTAMI A PÓZNIEJ ŻAL DO SPOŁECZEŃSTWA,ŻE CHCĄ WIEDZIEĆ.... BRONISZ POLICJI A JA JESTEM ZDANIA,ŻE RZECZNIK NIE POWINIEN PODAWAĆ ŻADNEJ NOTATKI CO DO JAKIEGOKOLWIEK SAMOBÓJSTWA- BO TO JEST CIERPIENIE RODZINY,WIELKIE CIERPIENIE..... A TY NA KOŃCU UJĘŁAŚ O CIERPIENIU RODZIN TYLE ,ŻE TO MINĘŁO SIĘ Z POCZĄTKIEM TWOJEJ WYPOWIEDZI....

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Do przedmówców #610326 | 91.94.*.* 23-03-2012 08:30

   Nic dziwnego,że społeczeństwo domagało się krótkiej informacji na temat tego tragicznego zdarzenia.Policjant jest osoba publiczną a tym bardziej,że tak tragiczne zdarzenie miało miejsce po raz pierwszy w działdowskiej Policji. Dziwne,że prasowy z Komendy odrobił lekcje akurat w piątek podając do prasy temat zastępczy jakim była śmierć zaginionego mężczyzny od stycznia,którego ciało odnaleziono akurat w piątek.czy to nie hipokryzja policyjna?Czyli co-są lepsze rodziny i gorsze? To albo służby prasowe podają rzetelnie wszystkie zdarzenia z Powiatu albo jak dzieci w przedszkolu gniewając się na czytelników zabieraja swoje zabawki z piaskownicy. Internet zawsze daje możliwość zapalenia tzw.wirtualnej świeczki dla osoby zmarłej.Pamiątkową wirtualną świeczkę zapalają nawet znajomi którzy nie mogą być na pogrzebie a także nieznajomi których wzruszyła śmierć młodego człowieka. Internauci nie dostali takiej szansy,służbom prasowym zabrakło pomyślunku i taktu. Nikt nie chce się pastwić na przeżywającą ból po stracie osoby najbliższej rodziną.Jednak krótka sucha notka dosłownie pięć zdań ograniczyła by różne i nie tylko internetowe opinie.Teraz po braku informacji wychodzi na to-oj Policja ukrywa sprawę dlatego musi być coś w tej sprawie tajemniczego. cyt-''Zostawcie obydwie rodziny w spokoju, zarówno jedna jak i druga przeżyły straszne tragedie''. To nie my ''kanalie,hieny,redaktorki,forumowicze itd''podaliśmy do prasy notkę o odnalezieniu ciała zaginionego mężczyzny.Zacytuję kto podał informację do prasy z artykułu powyżej cyt''informuje oficer prasowy KPP Działdowo asp.szt. Piotr Jędrzejewski''.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Popieram PRZEDMÓWCĘ #609875 | 95.160.*.* 22-03-2012 20:32

   Ma Pan /Pani rację.1% społeczeństwa to kanalie , hieny , redaktorki , forumowicze , itp.W Działdowie skupiło się to w GD i w kilku tzw. forumowiczach.Szkoda ......

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Kleo #609269 | 82.160.*.* 22-03-2012 14:18

   ludzie są jak hieny, domagają się wzmianki w prasie, na portalach, wszędzie gdzie się da.....Stało się to co się stało, Ci co znali Marcina wiedzą, co mogło nim pokierować, a całej reszty to powinno to interesować! Czytałam te wasz ( w większości) pożal się Boże komentarze.... nic nie wiecie na temat struktury policyjnej o ich procedurach naboru, czy też pomocy psychologa po zdarzeniach..... ale cóż czemu dzwon głośny? bo pusty tak jak wasze nie mające ani składu ani ładu wypowiedzi. Czepiacie się braku notki prasowej od Rzecznika Prasowego... ale po co skoro i tak wy K*wa wiecie lepiej co się stało. i bardzo dobrze, że Pan Piotr nie wydawał, żadnego komentarza do tego zdarzenia, bo czego i tak by nie powiedział to by było źłe. tymi komenatrzami pastwicie się nad cierpieniem rodziny. Zostawcie obydwie rodziny w spokoju, zarówno jedna jak i druga przeżyły straszne tragedie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. :( #608336 | 87.96.*.* 21-03-2012 18:53

   Nie ma nic,żadnej wzmianki

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  5. :( #607703 | 46.169.*.* 21-03-2012 10:10

   Czy jest jakaś informacja w internecie o Marcinie?[*]

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  6. ab #607579 | 31.62.*.* 21-03-2012 08:33

   tragedia!! MARCIN [*] Gdzie był pogrzeb?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Policja #607516 | 80.130.*.* 21-03-2012 06:32

    Jedno jest jasne do policji idą ludzie ,,skrzywieni ,,psychicznie jak to się ma do procedur naboru?, słabych psychologow mamy !,a może są to ludzie z układow?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Znajomy #607405 | 80.233.*.* 20-03-2012 22:08

     Spoczwaj w spokoju Marcin,bedziemy cie pamietac jako dobrego wesolego pelnego zycia czlowieka.

     ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     1. prośba której rodziny? #607313 | 91.94.*.* 20-03-2012 21:05

      Rodziny śp.Policjanta czy śp.zaginionego?

      ! - + odpowiedz na ten komentarz

     2. Prośba rodziny #607289 | 95.160.*.* 20-03-2012 20:58

      Prosimy moderatora z GO o zamknięcie tematu .Pani MCZ z GD to ........Dla niej śmierć człowieka pikuś.Nie chce się teraz gadać na ten temat Dajcie rodzinie spokój.

      ! - + odpowiedz na ten komentarz

     3. do Komendanta #607274 | 91.94.*.* 20-03-2012 20:52

      Opiekę psychologiczną każdemu Policjantowi z Powiatu ma zapewnić w ramach nadzoru służbowego Komendant Powiatowy. Ciekawe kiedy ostatni raz ś.p Policjant rozmawiał w Działdowie z psychologiem?

      Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

      1. ja #607272 | 77.112.*.* 20-03-2012 20:51

       http://m.wm.pl/2012/02/n/dsc-0011-03-916 54.jpg

       ! - + odpowiedz na ten komentarz

      2. ja #607266 | 77.112.*.* 20-03-2012 20:48

       http://m.wm.pl/2012/02/n/dsc-0011-03-916 54.jpg,na tym zdjęciu widać Marcina[*],dobry policjant:(

       ! - + odpowiedz na ten komentarz

      3. do życie #607114 | 31.62.*.* 20-03-2012 19:03

       Masz zupełna racje.Tym bardziej,że wykonywał zawód który powinien byc otoczony szczególną opieką psychologiczną.W tym przypadku zawiodła taka pomoc a może wcale jej nie było?????

       ! - + odpowiedz na ten komentarz

      4. zycie #607049 | 68.84.*.* 20-03-2012 18:15

       samobojcy,to ci ludzie z ktorych los zakpil i ich oszukal a zycie przygniotlo trudnosciami,takze ten falszywy klejnot,ktorym jest nadzieja tez ich zawiodl,wielu z nich mozna bylo ocalic,gdyby ktos w pore podal im pomocna dlon...

       Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      5. ab #606996 | 37.47.*.* 20-03-2012 17:33

       Kiedy jest pogrzeb Marcina?

       ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

       1. {i} #606971 | 31.61.*.* 20-03-2012 17:01

        Jest tyle komentarzy,że głowa boli na temat,dyskutują wszędzie na ulicy,w sklepie i w domu. Ci z Komendy którzy zdecydowali się na niepublikację krótkiej notki w prasie popełnili błąd.Teraz chodzą wśród ludzi coraz bardziej fantastyczne wersje. No tak wychodzi w domyśle -jak Policja nic nie podaje to znaczy,że coś w tej sprawie ukrywa. Chcieli zamieść niewygodą sobie sprawę pod dywan.Tak się nie da a wręcz przynosi to odmienny skutek dla wizerunku Policji w Powiecie..Gazeta na pewno by napisała ale jest blokowanie informacji z Policji.

        Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

       2. ziomek #606937 | 83.9.*.* 20-03-2012 16:33

        Znałem Ś.P Marcina był to w porządku młody człowiek !

        Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

        1. :( #606887 | 77.112.*.* 20-03-2012 16:02

         Bardzo smutno z powodu tego policjanta,bardzo fajny i młody człowiek:( Powinna gazeta coś napisać czytelnikom na ten temat,po co ludzie sami mają sobie dokładać wersję wydarzeń? MARCIN[*]

         Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

        2. czytelnik #606697 | 213.184.*.* 20-03-2012 14:03

         A GDZIE SĄ PORANNE POSTY ?????????? SĄ WYDRUKOWANE

         ! - + odpowiedz na ten komentarz

        3. czytelnik #606520 | 82.160.*.* 20-03-2012 12:14

         Gdybym jechał po piwku na rowerze to zaraz w gazece by pisali!!!

         Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

        4. xx #606489 | 217.97.*.* 20-03-2012 11:44

         Ten kto pisał ten art. jest dla mnie człowiekiem bez uczuć... sory ale jak możecie wystawiać coś takiego i pozwolić by było komentowane.... czy ludzkie nieszczęście jest powodem do tego byście kurwa mieli o czym pisać??? już poniżej napisałam ,że cierpią rodziny a Wy co-w dupie to macie skoro opisujecie takiego tragedie.... bo to są straszne tragedie z których nie robi się rozgłosu.... krew mnie zalewa ...

         Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

        5. wujek dobra rada #606353 | 82.160.*.* 20-03-2012 10:08

         Droga redakcjo, przy tego typu artykułach komentowanie powinniście zawsze blokować...

         Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

         1. ab #606285 | 31.60.*.* 20-03-2012 09:16

          On miał kogoś, żonę, dzieci, czy był sam? Kiedy pogrzeb?

          ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

          1. do Policjanta Piotra #606272 | 31.61.*.* 20-03-2012 09:07

           Cywil nie musi się znać czy w Rybnie jest Komendant czy Kierownik.Czy naprawde Policja coś ukrywa w tej sprawie?Bo,że całą sprawę ukrywa wobec opinii publicznej to widać wyrażnie.Myśleli,że zamkną ludziom usta.Plotki w komentarzach mówią że padły trzy strzały-dziwne.W każdej plotce może być ziarno prawdy. O tej sprawie huczy cały Powiat,jest wiele dyskusji i niedomówień.Po raz pierwszy zaistniało zdarzenie o takim kalibrze w tym Powiecie,że Policjant zastrzelił sie z broni służbowej. Można było a nawet trzeba było wydać bardzo krótka informację do prasy,pisząc o powodach osobistych.Z powodami osobistymi się nie dyskutuje. Zamiecenie sprawy pod dywan to błąd.Brak informacji w takiej sprawie rodzi póżniej różne domysły. Nie utrzyma się wszystkiego w tajemnicy.

           ! - + odpowiedz na ten komentarz

          2. piotr #606139 | 82.160.*.* 20-03-2012 06:59

           po pierwsze to siostra policjanta ktory sie zastrzelil nie jest i nie byle komendantem posterunku w Rybnie tylko jego kierownikiem a ze ludzi w Żabinach gadaja ze byly trzy strzały to niech gadaja bo to wioska ludzi zajmujacych sie plotami i nie ma co sie domyslac co i jak sie stalo nie zyje młody człowiek który kiedys zbładzil ale trzeba si pomodlic o jego duzsze

           ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

           1. q #606122 | 37.30.*.* 20-03-2012 06:25

            szkoda

            ! - + odpowiedz na ten komentarz

           2. ktoś #606072 | 79.162.*.* 19-03-2012 23:50

            to prawda z tym policjantem z Żabin, nigdzie nie ma o tym nawet wzmianki, jak zwykły człowiek coś odstawi to jego rodziny nawet nie zapytają o pozwolenie i upubliczniają a jak policjant to cicho sza....sprawiedliwość

            Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

           3. xx #605794 | 217.97.*.* 19-03-2012 20:43

            to,że ktoś powiesił się w lesie nie jest powodem by o tym opisywać... dziwne-bo jak dla mnie żadne samobójstwo nie powinno być opisywane... bardzo mi przykro,cierpią rodziny a Wy robicie z tego art. a co już nie macie o czym pisać??? trochę godności i szacunku dla rodzin zmarłych.... to tak mało-a tak wiele.. wie to nawet dziecko

            Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

           4. duda #605760 | 82.160.*.* 19-03-2012 20:25

            Widocznie nie wszyscy są obiektem zainteresowania dla prasy.

            ! - + odpowiedz na ten komentarz

           5. eric #605727 | 83.24.*.* 19-03-2012 20:01

            Nie koniecznie, po prostu nie byli policjantami....

            Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

           6. duda #605720 | 82.160.*.* 19-03-2012 19:54

            To dlaczego jednych rozgłaszają i opisują a innych nie? Czy byli gorsi ?

            ! - + odpowiedz na ten komentarz

           7. eric #605704 | 83.24.*.* 19-03-2012 19:43

            nie podaje i nie poda...

            ! - + odpowiedz na ten komentarz

           8. ?? #605658 | 178.56.*.* 19-03-2012 19:10

            oficer prasowy nic nie podaje w tej sprawie

            ! - + odpowiedz na ten komentarz

           9. olo #605650 | 82.160.*.* 19-03-2012 19:05

            policjant zmiejscowości żabiny

            ! - + odpowiedz na ten komentarz

           10. ab #605640 | 46.134.*.* 19-03-2012 19:02

            Co się stało że policjant się zastrzelil i skąd był?

            ! - + odpowiedz na ten komentarz

           11. kugi #605632 | 178.56.*.* 19-03-2012 18:57

            tak

            ! - + odpowiedz na ten komentarz

           12. eric #605622 | 83.24.*.* 19-03-2012 18:48

            kto ? policjant?

            ! - + odpowiedz na ten komentarz

           13. duda #605608 | 82.160.*.* 19-03-2012 18:39

            A kto się zastrzelił w miniony piątek?

            ! - + odpowiedz na ten komentarz

           14. Komornik #605401 | 46.113.*.* 19-03-2012 16:17

            KREDYTY??

            Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)