Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Profil użytkownika Elżbieta Zakrzewska

Tydzień Kultury Języka w Szkole Podstawowej nr 2

Od 15 do 22 lutego w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami dwujęzycznymi w Działdowie obchodzono Tydzień Kultury Języka. Obchody związane były z przypadającym na dzień 21 lutego Międzynarodowym Dniem Języków Ojczystych.

W bibliotece "Dwójki" Tydzień przebiegał pod hasłem „Polszczyzna...

PIERWSZOKLASIŚCI Z „DWÓJKI” PASOWANI NA CZYTELNIKÓW

Wkrótce skończy się pierwszy semestr roku szkolnego 2017/18. Uczniowie z klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie wdrożyli się już do obowiązków szkolnych i zdobyli nowe umiejętności. Poznali większość liter i nieobca już im sztuka pisania i czytania.

Dzień Edukacji w Szkole Podstawowej nr 2

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie tradycyjnie została połączona ze ślubowaniem nowych uczniów.

W tym roku szkolnym naukę w działdowskiej „Dwójce” rozpoczęły trzy klasy pierwsze, trzy klasy czwarte i jedna klasa siódma....

„Idźmy naprzód z nadzieją”

Dzień Papieski w Szkole Podstawowej nr 2

VII Dzień Papieski w tym roku obchodzimy pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją", które zostało zaczerpnięte z wypowiedzi Jana Pawła II. W szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie w dniu 13.10. odbył się uroczysty apel, którego celem było...

NIEZAPOMNIANE DNI W LONDYNIE- wycieczka uczniów Gimnazjum nr 2

W dniach 21- 24 kwietnia 2016 r. grupa uczniów klas I-III z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie wraz z opiekunami przebywała na czterodniowej wycieczce w stolicy Wielkiej Brytanii, Londynie.

Wycieczka rozpoczęła się od przejazdu autokarem do lotniska w Modlinie. Przelot trwał około...

Uczniowie „Dwójki” kolejny raz w finale konkursu ogólnopolskiego

"Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914 -1989" to tematyczny konkurs ogólnopolski organizowany przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w porozumieniu z innymi Kuratorami Oświaty, we współpracy z Fundacją Armii Krajowej w Londynie. Celem konkursu jest m.in. rozwijanie zainteresowań uczniów najnowszą historią Polski, kształtowanie ich pasji poznawczej i umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz prezentacji rezultatów własnej pracy.W roku szkolnym 2015/ 2016 odbywa się jego VII edycja.

Dwa mandaty poselskie na XXII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży dla gimnazjalistek z "Dwójki"

Uczennice Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie - Karolina Kłosowska i Aleksandra Stanisławska - 1 czerwca 2016 roku zasiądą w ławach poselskich XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Gimnazjalistki z "Dwójki" znalazły się wśród 460 posłanek i posłów zakwalifikowanych do XXII...

UCZNIOWIE GIMNAZJUM NR 2 REALIZUJĄ ZADANIE REKRUTACYJNE W RAMACH XXII SESJI SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY

Sejm Dzieci i Młodzieży to projekt edukacyjny Kancelarii Sejmu skierowany do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży oprócz Kancelarii Sejmu są: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz po raz pierwszy – Instytut Pamięci Narodowej. Temat tegorocznej sesji brzmi: „Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości.”

GIMNAZJUM NR 2 W DZIAŁDOWIE W MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE „NOT ONLY FAIR PLAY”

Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie współpracuje jako partner stowarzyszony z Ośrodkiem Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli w Gdańsku przy realizacji projektu „Not Only Fair Play”.

Projekt jest finansowany przez Komisję Europejską w ramach Programu Erasmus + Współpraca...

MŁODZIEŻ Z GIMNAZJUM NR 2 PRZYPOMINA DAWNE ZABAWY PODWÓRKOWE

Uczniowie z Gimnazjum nr 2 w ramach rekrutacji do SDiM postawili przed sobą zadanie zagospodarowania przestrzeni parku miejskiego jako miejsca kreatywnych spotkań młodzieży. Zorganizowali tam akcję promującą dawne zabawy i gry podwórkowe. Do wspólnej zabawy zaprosili młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 3.

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnia »