środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Podziel się:

Podziel się:

UCZNIOWIE GIMNAZJUM NR 2 REALIZUJĄ ZADANIE REKRUTACYJNE W RAMACH XXII SESJI SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY

Sejm Dzieci i Młodzieży to projekt edukacyjny Kancelarii Sejmu skierowany do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży oprócz Kancelarii Sejmu są: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz po raz pierwszy – Instytut Pamięci Narodowej. Temat tegorocznej sesji brzmi: „Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości.”

Rekrutacja trwa do 15 kwietnia i ma na celu wyłonienie 230 dwuosobowych zespołów z całej Polski, których członkowie spotkają się w Sali Posiedzeń Sejmu 1 czerwca, w Międzynarodowym Dniu Dziecka. Dodatkową nagrodą dla najlepszych uczestników z każdego województwa będzie prawo udziału w komisji problemowej, która odbędzie się 15 maja.
Uczniowie Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie zarejestrowali się już na internetowej platformie projektu i przystąpili do realizacji zadania rekrutacyjnego. Jako miejsce pamięci wybrali pamiątkową tablicę poświęconą Hieronimowi Skurpskiemu – Honorowemu Obywatelowi Działdowa, wyróżnionego statuetką Katarzynki. Przed nimi przeprowadzenie badania w celu określenia aktualnego stanu wiedzy mieszkańców miasta na temat wybranego przez nich obiektu oraz sporządzenie jego opisu i wskazanie źródeł. Następnie uczniowie zaplanują działania wynikające z wniosków po przeprowadzeniu badania i przystąpią do ich realizacji oraz sporządzenia dokumentacji zdjęciowej.
Do tej pory gimnazjaliści z działdowskiej „Dwójki” uzyskali 18 mandatów posłów Sejmu Dzieci i Młodzieży. Liczymy, że ten rok będzie dla nich również pomyślny i ich przedstawiciele także zasiądą na sejmowych ławach.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Elżbieta Zakrzewska oraz opublikowany na portalu Działdowo: Uczniowie Gimnazjum nr 2 realizują zadanie rekrutacyjne w ramach XXII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży
Oceń artykuł:

(0)