środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Podziel się:

Podziel się:

Dwa mandaty poselskie na XXII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży dla gimnazjalistek z "Dwójki"

Uczennice Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie - Karolina Kłosowska i Aleksandra Stanisławska - 1 czerwca 2016 roku zasiądą w ławach poselskich XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Gimnazjalistki z "Dwójki" znalazły się wśród 460 posłanek i posłów zakwalifikowanych do XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Aby uzyskać mandat posłów, należało zrealizować zadanie rekrutacyjne, którego temat w tym roku brzmiał: "Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości." Dziewczęta z Gimnazjum nr 2 jako miejsce pamięci wybrały tablicę pamiątkową poświęconą Hieronimowi Skurpskiemu, artyście pochodzącemu z Działdowszczyzny, honorowemu obywatelowi Działdowa. Kandydatki na posłanki przeprowadziły mnóstwo działań przybliżających naszej społeczności sylwetkę Hieronima Skurpskiego, a ich działania spotkały się z bardzo wysoką oceną komisji kwalifikującej na XXII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży.
Gratulujemy uczennicom z Gimnazjum nr 2 i dziękujemy za pomoc i życzliwość wszystkim SOJUSZNIKOM za wsparcie w realizacji zadania rekrutacyjnego.
Koordynatorkami projektu były: Anna Wółkowska, Zenona Rosłon i Elżbieta Zakrzewska.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Elżbieta Zakrzewska oraz opublikowany na portalu Działdowo: Dwa mandaty poselskie na XXII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży dla gimnazjalistek z "Dwójki"
Oceń artykuł:

(0)