środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Podziel się:

Podziel się:

Uczniowie „Dwójki” kolejny raz w finale konkursu ogólnopolskiego

"Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914 -1989" to tematyczny konkurs ogólnopolski organizowany przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w porozumieniu z innymi Kuratorami Oświaty, we współpracy z Fundacją Armii Krajowej w Londynie. Celem konkursu jest m.in. rozwijanie zainteresowań uczniów najnowszą historią Polski, kształtowanie ich pasji poznawczej i umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz prezentacji rezultatów własnej pracy.W roku szkolnym 2015/ 2016 odbywa się jego VII edycja.

Już po raz piąty uczniowie Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie biorą udział w tym konkursie. Do tej pory „Dwójka” może pochwalić się dwoma tytułami laureatów ogólnopolskich i kilkoma tytułami finalistów.
Agata Pauba, Alicja Rosłon i Jan Murawski, uczniowie Gimnazjum nr 2, w tym roku szkolnym wygrali etap wojewódzki uzyskując tytuły laureatów i tym samym zakwalifikowali się do ogólnopolskiego finału, który corocznie odbywa się w Krakowie. W kategorii gimnazjów będą jedynymi reprezentantami województwa warmińsko – mazurskiego. Finał i uroczysta gala podsumowująca zmagania konkursowe odbędzie się 3 czerwca.
Gimnazjaliści z „Dwójki” już teraz mogą cieszyć się tytułami ogólnopolskich finalistów, ale życzymy im, aby mogli znaleźć się w grupie laureatów. Za całą trójkę z Gimnazjum nr 2 będziemy trzymać kciuki.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Elżbieta Zakrzewska oraz opublikowany na portalu Działdowo: Uczniowie „Dwójki” kolejny raz w finale konkursu ogólnopolskiego
Oceń artykuł:

(0)