środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Podziel się:

Podziel się:

NIEZAPOMNIANE DNI W LONDYNIE- wycieczka uczniów Gimnazjum nr 2

W dniach 21- 24 kwietnia 2016 r. grupa uczniów klas I-III z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie wraz z opiekunami przebywała na czterodniowej wycieczce w stolicy Wielkiej Brytanii, Londynie.

Wycieczka rozpoczęła się od przejazdu autokarem do lotniska w Modlinie. Przelot trwał około dwóch godzin. W Londynie wycieczkowicze zostali przewiezieni autokarem do hostelu Rest – Up i po zostawieniu bagaży ruszyli na zwiedzanie. Przemieszczali się po Londynie metrem. Dla uczniów klasy dwujęzycznej wycieczka była też częścią ich projektu edukacyjnego dotyczącego podróżowania i zwiedzania Londynu poruszając się metrem. Uczniowie zbierali materiały, planowali, dokumentowali i zapisywali trasę całej wycieczki. „Okazuje się , że podróżowanie metrem nie jest trudne i łatwo zaplanować swoją trasę zwiedzania posługując się mapką”- mówi Melania Popielarczyk- koordynatorka projektu. Za pierwszy cel obrali Whitehall - ulice rządowe.
Przystanęli przy Downing Street- ulica, gdzie mieści się urząd premiera, obejrzeli Banqueting Hall - największy i najlepiej zachowany przykład domu rozrywki i zatrzymali się przy koszarach Gwardii Konnej.
Na Parliament Square każdy zrobił zdjęcie wieży zegarowej, w której znajduje się dzwon Big Ben. Następnie przeszli przez Green Park w stronę Buckingham Palace, gdzie mieszka królowa Anglii. Kolejnym przystankiem był Harrods – jeden z najdroższych domów towarowych Londynu.
W następnej kolejności zwiedzili sławne Muzeum Historii Naturalnej.
Drugi dzień zaczęli od śniadania i o 09.00 ruszyli metrem do najstarszej części, a zarazem najnowocześniejszej dzielnicy finansowej w Londynie - City of London. Potem zwiedzili Tower of London. Spacerkiem przeszli na Tower Hill i Tower Bridge. Następnym obiektem, który obejrzeli, było Muzeum Brytyjskie. „To niesamowite, że mogliśmy oglądać autentyczne eksponaty, o których uczyliśmy się na historii i znaliśmy je tylko z ilustracji w podręczniku”- podsumował Tomasz Krezymon. Miłym akcentem na zakończenie dnia był London Eye- czyli Londyńskie Oko. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji Londynu i największe na świecie koło obserwacyjne, z którego rozpościera się niesamowity widok na całą panoramę miasta.
Trzeciego dnia po śniadaniu wycieczkowicze znów udali się na Parliament Square, by zwiedzić opactwo Westminster. Zwiedzanie było podzielone na dwie grupy, więc każdy miał nieco wolnego czasu w trakcie. Następnie udali się na Speaker's Corner – miejsce w Hyde Parku, gdzie każdy, bez skrępowania i ponoszenia odpowiedzialności, może wyrazić swoją opinię na różne tematy.
Kolejnym punktem programu wycieczki było obejrzenie statku Cutty Shark - XIX-wiecznego klipera herbacianego, który pobił wiele rekordów prędkości. Ostatnim celem wycieczki w trzecim dniu była dzielnica Greenwich, gdzie można stanąć na obu półkulach Ziemi jednocześnie.
Ostatniego, czwartego dnia wycieczki wszyscy wyruszyli na ostatni spacer po Londynie. Przy Tamizie zobaczyli, jaka jest różnica poziomu wody pomiędzy odpływem, a przypływem. Drugim i ostatnim przystankiem tego dnia był teatr The Globe- jeden z najstarszych teatrów w Londynie. Ostatniego wieczoru opiekunowie przygotowali dla uczniów quiz wiedzy sprawdzający ilość zapamiętanych informacji przekazywanych w niezwykle błyskotliwy i interesujący sposób przez pana Darka –przewodnika. Wszyscy uczniowie świetnie się spisali i zasłużyli na drobne nagrody niespodzianki.
Potem już tylko pożegnanie z Londynem, powrót na lotnisko, lot samolotem i przejazd do Działdowa.
„Wycieczka była bardzo udana. Nie ma osoby, która by narzekała na pobyt w Londynie. Mieliśmy okazję poznać historię i kulturę jednego z największych miast świata. Dla wielu było to wspaniałe przeżycie i niezapomniana przygoda” – podsumował wyjazd Mikołaj Fojut z kl. II b
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Elżbieta Zakrzewska
Oceń artykuł:

(0)