Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Podziel się:

Podziel się:

PIERWSZOKLASIŚCI Z „DWÓJKI” PASOWANI NA CZYTELNIKÓW

Wkrótce skończy się pierwszy semestr roku szkolnego 2017/18. Uczniowie z klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie wdrożyli się już do obowiązków szkolnych i zdobyli nowe umiejętności. Poznali większość liter i nieobca już im sztuka pisania i czytania.

Czas więc, aby używać tych sprawności w praktyce. Na początku stycznia pierwszoklasiści wraz z wychowawcami zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej, aby dołączyć do grona czytelników. W bibliotece czekały na nich starsze koleżanki ze szkolnego Klubu Czytelniczego, które przygotowały uroczystość pasowania na czytelnika. Najpierw zaprezentowały im krótki program artystyczny, złożony z tekstów i zagadek o książkach. Gimnazjalistki zwróciły uwagę pierwszoklasistów na poszanowanie i dbałość o książki oraz przedstawiły, jakie są korzyści z czytania książek. Następnie uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki, a uroczystego aktu pasowania na czytelnika dokonała wicedyrektor szkoły, pani Agata Wrzecionowska. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy z pierwszoklasistów otrzymał dyplom czytelnika.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Elżbieta Zakrzewska oraz opublikowany na portalu Działdowo: Pierwszoklasiści z „Dwójki” pasowani na czytelników [zdjęcia]
Oceń artykuł:

(0)