środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Podziel się:

Podziel się:

MŁODZIEŻ Z GIMNAZJUM NR 2 PRZYPOMINA DAWNE ZABAWY PODWÓRKOWE

Uczniowie z Gimnazjum nr 2 w ramach rekrutacji do SDiM postawili przed sobą zadanie zagospodarowania przestrzeni parku miejskiego jako miejsca kreatywnych spotkań młodzieży. Zorganizowali tam akcję promującą dawne zabawy i gry podwórkowe. Do wspólnej zabawy zaprosili młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Uczniowie z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie - Jan Murawski i Mateusz Pawlak, którzy zdobyli mandaty posłów na XXI Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży, przy pomocy swoich szkolnych kolegów zorganizowali w parku miejskim akcję promującą gry i zabawy podwórkowe. Zdarzenie to wynikało z ich zadania rekrutacyjnego do SDiM. Najpierw uczniowie zdobyli informacje o rzadko już teraz spotykanych grach i zabawach, poznali ich zasady i sami nauczyli się w nie grać.
W piątkowe przedpołudnie 22 maja wykorzystali tę wiedzę praktycznie. Udali się do parku, gdzie na ścieżkach wyrysowali pola do gier oraz zgromadzili tam sprzęt potrzebny do wspólnych zabaw. Wkrótce przyłączyła się do nich grupa młodszych kolegów z SP3. Gimnazjaliści udzielili im wskazówek, jak zagrać w zaproponowane gry i rozpoczęła się wspólna zabawa. Pod opieką starszych kolegów dzieci uczestniczyły w różnych odmianach gry w klasy, w chłopka, korzystały z toru przeszkód w grze w kapsle, skakały na skakankach, brały udział w różnych grach z piłką, bawiły się w berkach, w zabawę "Raz dwa trzy Baba Jaga patrzy" czy zabawę "Zamrażarka", która jest współczesną odmianą dawnej gry "Figury, figury zmieniajcie się". Nie obyło się bez badmintona, hula hop czy przeciągania liny. Pogoda była piękna i sprzyjała dobrej zabawie i rekreacji na świeżym powietrzu. Na zakończenie gimnazjaliści zaaranżowali krótki układ taneczny, który wykonali wspólnie z ich młodszymi kolegami. Dzieci pełne wrażeń dziękowały organizatorom zabaw i zapewniały, że na boisku szkolnym będą bawić się w przedstawione im gry i zabawy. Gimnazjaliści również byli zadowoleni, że udało im się dostarczyć rozrywki i uczniom ze szkoły podstawowej i zainteresować ich zapomnianymi dziś grami.
W ten sposób udowodnili sobie i innym, że niewielkimi nakładami można kreatywnie zagospodarować najbliższą przestrzeń, aby spędzić tam ciekawie wolny czas.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Elżbieta Zakrzewska oraz opublikowany na portalu Działdowo: Młodzież z Gimnazjum nr 2 przypomina dawne zabawy podwórkowe
Oceń artykuł:

(0)