środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

Czy uda się odświeżyć zasoby ludzkie w Radzie Miasta Działdowo?

Od niezałatwionych spraw z projektem obywatelskim do decyzji o kandydowaniu...

Zdecydowałam się.
Dzisiaj złożyłam akces do startu w najbliższych wyborach samorządowych do Rady Miasta Działdowo. Swoją skromną osobą zasiliłam szeregi Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, która zgromadziła wokół siebie nie tylko osoby od lat związane z ugrupowaniami politycznymi wchodzącymi w jej skład, lecz również osoby- takie jak ja, bezpartyjne, które chcą zacząć działać w miejscu, w którym żyją i z którym związane są od zawsze…

Krótko o mnie: Izabela Jóźwiak, lat 44. Od prawie 20 lat zgłębiam tajemną wiedzę, związaną z pracą na stanowisku specjalista ds. kadr i płac. Człowiek to dla mnie główny cel działania i uwagi, również w życiu prywatnym. Od 2015r. mam zaszczyt pełnić rolę Sekretarza w Zarządzie Osiedla nr 6. Cieszę się, że wraz z mieszkańcami, jak i z Urzędem Miasta udało nam się wprowadzić w życie kilka palących spraw m.in. realizacja Uchwały nr 4 Ogólnego Zebrania Mieszkańców Osiedla nr 6 z dn.29.09.2016r. w sprawie remontu domu znajdującego się przy ul.Bielnikowej 18 – w maju 2018r. wymieniono dach tego budynku, który naprawdę zagrażał bezpieczeństwu mieszkańców.
W lipcu 2016r. zgłosiłam projekt do Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok. Projekt nosił nazwę” Nasza Bielnikowa- przebudowa chodnika i schodów (z umieszczeniem kreatywnej strefy gier i zabaw dla dzieci), małej architektury wraz z wymianą oświetlenia na ulicy Bielnikowej” i o ile na początku wzbudził aprobatę i zainteresowanie burmistrza to już, gdy wzbudził zainteresowanie mieszkańców i pozytywnie przeszedł głosowanie, wtedy okazał się nieodpowiedni z powodu ochrony konserwatorskiej, którą objęta jest ulica Bielnikowa.
(więcej o tym w artykułach na tym profilu)
Finalnie „mając na uwadze moje zaangażowanie w przygotowanie projektu, jak również duże poparcie działdowskiej społeczności dla pomysłu modernizacji ulicy Bielnikowej” ulica Bielnikowa została włączona do obszaru objętego rewitalizacją Starego Miasta. Od sprawy z projektem bardziej przyglądam się pracy samorządowców w mieście i nie powiem, zainteresowało mnie to.
Chcę działać, nie tylko trzymać rękę na pulsie. :)


Nie poszłam wtedy do sądu uznając, że to bez sensu, lecz 'niesmak pozostał'. Teraz chciałabym, abyście to Wy osądzili i co najważniejsze: ZADECYDOWALI.

Wszystkie informacje wynajduję na stronie pkw.gov.pl i na pewno nie wiem jeszcze wszystkiego, ale szybko przyswajam informacje, zwłaszcza, gdy mnie interesują. Postaram się nimi co i rusz podzielić z Państwem, aby wszystko było jasne dla mnie i dla Państwa.

Wg przepisów 17.09.2018r. do godz.24.00 jest termin zgłaszania terytorialnym komisjom wyborczym LIST KANDYDATÓW NA RADNYCH. Dlatego w najbliższym czasie będę Państwa zaczepiać na ulicach z prośbą o udzielenie poparcia liście zgłaszanej przez #koalicja_obywatelska (ą) .

A! Wszystkich tych, którzy chcieliby udzielić poparcia mojej osobie i liście, z której będę startować zapraszam do zaprzyjaźnionego Lombardu przy ul.Bielnikowej 4 w Działdowie, gdzie można wpisać się lub poprosić jednego z panów z obsługi o wpisanie na listę poparcia (tylko weźcie ze sobą nr PESEL!).

To tyle tzw tytułem wstępu.

Pozdrawiam
Iza Jóźwiak

ps. UWAGA! Przewodnicząca Osiedla nr 6 tym razem nie działa w moim imieniu, zbiera dla innego ugrupowania...

EDIT: Pytacie Państwo, czy można udzielać poparcia na listach kilku komitetów?
Odpowiedź brzmi - Jak najbardziej, mimo, że niektórzy zbierający podpisy mówią inaczej. Tak naprawdę zdecyduje głosowanie 21 października, na którym ważne abyście Państwo byli.
EDIT: ni to fraszka ni to żart (otrzymany):
1.woda 2.mydło 3.namoczyć 4.namydlić 5.spłukać 6.wytrzeć do sucha i założyć czysty ubiór 7.ewentualnie Fawkulce pod pachę. - Odświeżone zasoby ludzkie. :)
Hehe patent jest, jakby co. Dzięki!

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Izka Jóźwiak
Oceń artykuł:

(0)