środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

WYBORY 2018 w Działdowie-wywołana do tablicy przez Pana Burmistrza odpowiadam…

Burmistrz obarcza winą mieszkankę(?) za to, że obraził pół Działdowa

Dwa dni temu na swoim profilu publicznym na fb Pan Burmistrz umieścił kolejny post z cyklu: ‘jaka to Izka zła, że wszystkim powiedziała’, a w tym akurat przypadku do wszystkich rozesłała. Od ponad tygodnia Działdowo (EDIT: PÓŁ DZ-WA- ze względu na dyskusję na grupie z pewną Panią, która stwierdziła, że akurat Ona tym nie żyje, a o mnie słyszała, że mam z Burmistrzem 'nie po drodze' - dobre) żyje „prywatną rozmową” z messengera toczącą się pomiędzy uczennicą LO na ul.Polnej, a Panem Burmistrzem, która postawiła Burmistrza w niezbyt korzystnym świetle.
Pokrótce, dziewczyna zwraca Burmistrzowi uwagę na to, że jest problem z dojazdem autobusem Działdowskiej Komunikacji Miejskiej (kluczowy projekt Burmistrza, pewnie zaraz po zamku of course) z odległej ul.Świerkowej do szkoły na ul.Polnej- jednego z dwóch działdowskich liceów i żeby dojechać musi przesiąść się na przystanku przy dworcu PKP na drugi, który akurat jedzie w stronę szkoły, wszystko to rano przed szkołą i że ciężko zdążyć, gdy np. uczniowie LO z Grunwaldzkiej (przez co niektórych uważane w mieście ‘za bardziej prestiżowe’ nie wiedzieć czemu, może dlatego, że starsze? nie wiem) takiego problemu nie mają, posiadając przystanek obok szkoły oraz rozkład jazdy dostosowany do planu uczniów tej szkoły. Stwierdzeniem „Dziecko, trzeba się było uczyć to byś wysiadała na Grunwaldzkiej” Burmistrz pokazał swój stosunek do szkoły na Polnej, czym wzbudził oburzenie uczniów, absolwentów szkoły, rodziców w/w oraz nauczycieli z Polnej, ich rodzin czy znajomych (odezwał się do mnie, prosząc o dyskrecję, nauczyciel z Polnej, by tą sprawę nagłośnić, gdyż sami nauczyciele odczuwają skutki zapatrywań Burmistrza, jednocześnie bojąc się o stratę pracy).
Rozmowę załączam poniżej, tym razem w całości, o co prosił Burmistrz w swoim poście.
Niektórzy pytają, czy takie sprawy powinno się załatwiać akurat przez konto na fb, ale z tego co pamiętam, to miała być ta nowość i innowacja w stosunku do poprzedniego Burmistrza, że obecny będzie dostępny niemalże na wyciągnięcie ręki i że można ze wszystkim o każdej porze, bezpośrednio tam, gdzie trzeba. Sam zresztą również swoje konto na fb potraktował jako tubę propagandową.
Niektórzy też polecili mi zastąpienie autobusu DKM rowerem (chociaż tak naprawdę nie miałam jeszcze przyjemności jechać busem) podejrzewając, że jest to rozmowa Burmistrza prowadzona ze mną. Niektórzy, zapewne myśląc podobnie, oburzają się, że od chamòw to potrafiłam wyzwać, ale przeprosić to już nie.
Ta rozmowa „chodziła” na messengerze, ja przesłałam dalej. No i mam.
Wyrwał mnie Burmistrz do tablicy, by mnie po raz kolejny 'ukarać', tym razem za to, że zrobiłam coś haniebnego do czego akurat mam prawo. Mianowicie pozwoliłam sobie na złożenie wniosku o informację publiczną do Nadzoru Budowlanego w Działdowie o informację, czy w końcu Urząd Miasta otrzymał to pozwolenie na użytkowanie inwestycji pn Zagospodarowanie gotyckiej części Zamku Krzyżackiego, który został tydzień temu tak szumnie otwarty, czy nie jak pokazało to Działdowo.wm? Okazało się, że nie. Odpowiedzią, skoro to informacja publiczna postanowiłam się podzielić z innymi.
No i mam.
W pierwszej chwili pomyślałam: no nic się nie nauczył (od grudnia 2016r.). Jednak teraz myślę, że jednak się nauczył, bo nie dość, że postanowił nie kasować ( EDIT: po kilku dniach zaczął) negatywnych komentarzy pod wspomnianym postem to i wyjątkowo coś takiego jak słowo przepraszam pojawiło się niemalże w co drugim komentarzu. Nie dziwię się, Burmistrz właśnie strzelił sobie w drugie kolano i o ile wyglądem zamek nadrobi może braki formalne i jakoś z tego wybrnie, no to w przypadku tak ogromnego potencjalnego elektoratu, który obraził…to nie wiem.
Ja tylko dziękuję Panu Burmistrzowi za po raz kolejny darmową promocję mojej osoby (bo w tych czasach to luksus), lecz nie ukrywam, że nie zagłosuję na Pana w najbliższych wyborach (żadna złość, żadna zazdrość, po prostu wystawiamy (my- #koalicja_obywatelska Działdowo) swojego kandydata na fotel Burmistrza). Niech wygra najlepszy!
Z poważaniem
Iza Jóźwiak

( EDIT: )ps.napisała do mnie mama wymienionej uczennicy, że po udostępnieniu przeze mnie tej rozmowy, jej córkę zalała fala hejtu.
Powiedziałam jej i powtórzę to również i tutaj:
Ta rozmowa niestety żyje w internecie własnym życiem. Ja ją otrzymałam z którejś tam ręki i przesłałam dalej.
Nigdzie nie pojawiają się żadne dane uczennicy.
Zna je chyba tylko pan burmistrz i sami znajomi, do których ta uczennica to przesłała.
Ale jest mi naprawdę bardzo przykro... brzydzę się takim procederem...
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Izka Jóźwiak
Oceń artykuł:

(0)