Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Podziel się:

Podziel się:

Rekolekcje i Odpust 29.09 -2.10.2016r. w Parafii Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Iłowie-Osadzie.

„Mówił spokojnie, ale Dał Nam wiele do myślenia” – Rekolekcje i Odpust w Parafii Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Iłowie-Osadzie.

W dniach od 29.09.2016r. do 2.10.2016r. w parafii Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Iłowie-Osadzie odbyły się Rekolekcje Parafialne. Rekolekcje poprowadził ks. Jarosław Klimczyk ze Zakonu Kanoników Regularnych św. Augustyna z Gietrzwałdu. Były one bezpośrednim przygotowaniem do Odpustu Parafialnego. W codziennym życiu rzadko mamy czas, by się nad czymś głębiej zastanowić. Nasze życie codzienne często przeniknięte jest automatyzmem i ciągłym zabieganiem. Nie mamy czasu dla najbliższych, a co dopiero zastanawiania się nad prawdami naszej wiary. Podczas czterech dni ks. Jarosław Klimczyk mówił między innymi o potrzebie zatrzymania się na chwilę, wsłuchania się i życia słowem Bożym jak Maryja. Wielokrotnie powtarzał o odpowiedzi na Boże powołanie i wypełnienie własnej misji tak jak uczyniła to Maryja. Zachęcał do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Zostały również poświęcone różańce dzieciom, które przygotowują się do pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy św. Na zakończenie rekolekcji podczas Sumy Parafialnej, którą sprawował w intencji Parafian zaproszony ks. kan. Stanisław Kadziński proboszcz Podwyższenia Krzyża w Działdowie. Ks. kan. Jan Pezara proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Różańca Świętego podziękował za ten piękny czas rekolekcjoniście ks. Jarosławowi Klimczykowi CRL w słowach: „dziękujemy księdzu za to, że mówił do nas bardzo spokojnie, ale słowa księdza Dały Nam wiele do myślenia…”. Do życzeń w imieniu uczestników rekolekcji dołączyli się przedstawiciele dzieci i dorosłych. Po sumie odbyła się tradycyjnie procesja Eucharystyczna wokół placu kościelnego. Na zakończenie procesji zostało odśpiewane dziękczynne Te Deum, po którym celebrans Sumy Parafialnej udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom rekolekcji za skupienie modlitewne i aktywne uczestnictwo.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: ŁF oraz opublikowany na portalu Iłowo: Rekolekcje i Odpust w Parafii Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Iłowie
Oceń artykuł:

(0)